Inspirace pro proměnu vaší ložnice

Vaše ložnice má představovat místo, kde se můžete dokonale uvolnit. A pokud je neuspořádaná, neosobní nebo bez energie, je nejvyšší čas na změnu.
Naštěstí jde ložnici vylepšit velice snadno. Ať už se pouštíte do větších, nebo menších změn, můžeme vám se vším pomoci.
Přečtěte si naše tipy a triky, jak ložnici snadno oživit a dodat jí osobitý ráz.

x
x

Udělejte v ložnici pořádek

V běžném životě samozřejmě není vždy čas kontrolovat a urovnávat každou maličkost, ale celkově pořádek přispívá ke klidné atmosféře vašeho domova.
Pokud se jen těžko vyznáte v tom, co kde v ložnici je, možná by jen stačilo věcem najít vlastní místo.
Z oblečení, bot, šperků a dalších doplňků se velice snadno mohou stát neuspořádané haldy, pokud si ale pomůžete těmi správnými triky, mohou úložné prostory vzhled vaší ložnice skvěle doplnit.
K uspořádání šatní skříně můžete využít například krabice a koše, zejména na drobnější kousky oblečení nebo boty, které často zabírají víc místa, než by měly.
Na uložení menších věcí můžete také využít komodu. Jejich zásuvky jsou pro uspořádání drobnějších předmětů ideální.
A nakonec můžete využít proutěné koše, které se dají schovat pod postel i nechat na očích.

K zobrazení videí musíte přijmout statistické cookies
Klikněte na tlačítko [OK] níže
Body

STYLOVÝ TIP:

Své oblíbené kousky pověste na věšák.

Věšáky jsou obvykle skryté v předsíni nebo někde za dveřmi, ale ozdobný věšák můžete snadno použít i jako dekoraci. Můžete na něj pověsit své oblíbené šátky nebo šperky, čímž místnosti dodáte osobní ráz.

ÚLOŽNÉ PROSTORY

Otevřete dveře své ložnice přírodě

Pomocí přírodních materiálů dodáte ložnici poklidnější atmosféru. Příjemný a klidný prostor vám pomůže vytvořit například dřevo, vlna a měkké plédy.
Zkuste přes postel přehodit vlněný pléd, dát přes židli ovčí kůži a vše doplnit dekoračními polštářky. Také můžete zaexperimentovat s dřevěným nábytkem či policemi.
Vaši ložnici můžou skvěle rozzářit i květiny a pokojové rostliny. Přináší do ní závan svěžího vzduchu a zároveň jsou příjemné na pohled.
A pokud to s rostlinami moc neumíte, klidně zvolte umělé. Vypadají pěkně a nemusíte o ně pečovat.

x
x
Body

STYLOVÝ TIP:

Příroda dodává rozmanitost

Díky přírodním materiálům získá váš interiér atmosféru, kterou pouze umělé materiály vytvořit neumí, navíc jsou přírodní barvy pro ložnici ideální. Nebojte se svoji ložnici přírodninami ozvláštnit.

LOŽNICE

Podtrhněte svůj osobní styl

Z vaší ložnice se stane to pravé místo díky rovnováze. Prázdné zdi jsou jen málokdy něčím zajímavé.
S prázdnými stěnami může místnost působit nedokončeně a mohou ovlivňovat i její akustiku.
Přeplněná stěna může ale naopak rozptylovat, takže je důležité najít tu správnou rovnováhu.
Ložnice získá kus vaší osobnosti díky fotografiím, kterými můžete stěnu ozdobit. Vyberte si stěnu v ložnici, kam pověsíte různé dekorace:

• Fotografie
• Obrázky
• Obrazy
• Textilní dekorace
• Dřevořezy
• Věšáky

Do ložnice se také skvěle hodí zrcadla, protože pomáhají místnost prosvětlit a vypadá díky tomu prostorněji. Zkuste kombinovat různé tvary: hranaté vysoké zrcadlo na jedné stěně můžete klidně doplnit zrcadlem kulatým.
Zrcadla i jiné nástěnné dekorace můžete také zkombinovat s různými rámy, které dodají rozmanitost a osobitý ráz. Přírodní i lakované dřevo nebo pozlacené či ocelové rámy vám umožní vytvořit vzhled přesně podle vašich představ.
Zvažte šířku rámu. Malá fotografie nebo plakát se v některých případech perfektně doplní s robustnějším rámem, zatímco na velké zrcadlo se hodí rám tenký. Záleží na vašem stylu a na tom, jak se rámy hodí ke zbytku místnosti.
Stěny ale nejsou jediným povrchem, který může v místnosti působit tvrdě a prázdně. Často přehlížená je i podlaha. Ten pravý koberec ji promění v příjemný designový prvek a zároveň nabídne měkký povrch, na který můžete vyklouznout rovnou z postele.

x
x
x
x
Body

STYLOVÝ TIP:

Dodejte osobní styl

Když k doplňkům dodáte i některé své osobní věci, dosáhnete tím jedinečného vzhledu odrážejícího vaši osobnost.

DEKORACE

Upravte vzhled své postele

Centrem celé ložnice je postel. A právě v posteli pravděpodobně trávíme největší část našeho každodenního života. Samozřejmě si můžete promyslet, jestli se nevyplatí investovat do nové postele, existuje ale několik možností, jak starou postel pomocí několika drobných úprav oživit.

• Zkuste pořídit nový přehoz nebo povlečení. Takto snadno změníte celkový vzhled ložnice.
• Nové dekorační polštáře nebo jen povlaky a přehoz ve vaší ložnici snadno navodí atmosféru luxusního hotelového pokoje.
• Čelo postele může ložnici zútulnit a v posteli se vám díky němu bude pohodlněji sedět. Můžete vybrat dřevěnou variantu nebo variantu s potahem a pořídit nové čelo je snazší, než si myslíte.

Body

TIP NAVÍC:

Vyberte si to pravé čelo

Čelo postele s potahem je pohodlnější a současně napomáhá akustice místnosti, zatímco dřevěné čelo vnáší do ložnice přírodní prvek a snadno se čistí.

POSTELOVÁ ČELA

Přísun světla díky zatemňovačům

Sami si rozhodujete o tom, kolik světla a slunce dovnitř vpustíte. Vpustíte jej jen tolik, kolik zrovna chcete. Záleží také na tom, kam je vaše ložnice orientována.
Pokud se rozhodnete pro rolety i záclony nebo závěsy, můžete si jednak rozhodovat o tom, kolik světla se do místnosti dostane, jednak v ní můžete vytvořit speciální atmosféru.
Vrstvení se závěsy a záclonami

1. Začněte roletou, která je k oknu nejblíže. Pokud chcete zcela zamezit přístupu světla, můžete použít zatemňovací roletu.
2. Poté přidejte například závěsy, které ideálně sahají až na podlahu. Pomohou místnost zútulnit a také v ní udržují teplo.
3. Jako poslední použijte lehkou průsvitnou záclonu, která místnosti dodá měkké světlo.

Navoďte tu pravou atmosféru pomocí správného osvětlení

Správné osvětlení je pro útulnost ložnice velmi důležité. Pokud je světlo příliš studené a ostré, může být nepříjemné. Pokud je ale světlo příliš slabé, může ztěžovat orientaci v místnosti.
A proto je dobré zkombinovat několik různých osvětlení, která slouží různým účelům. V podstatě potřebujete obojí: jasné osvětlení pro lepší orientaci a lampy s měkčím světlem pro útulnější atmosféru.
Pokud si v posteli rádi čtete, pořiďte si čtecí lampičku. Můžete si vybrat lampu, která se připevňuje na zeď, nebo třeba stojací lampu, která koncentruje světlo tam, kam ho potřebujete.

Body

TIP NAVÍC:

LED světlo v ložnici

Díky LED čajovým svíčkám v ložnici vytvoříte příjemnou atmosféru bez rizika požáru. LED svíčky poskytují jasné osvětlení a na rozdíl od běžných svíček z nich neodkapává vosk. Nyní si můžete navíc pořídit LED čajové svíčky s časovačem, takže nemusíte myslet na to, že je máte zapnout, nebo naopak vypnout.

OSVĚTLENÍ
{"items":{"5efdb4c5-b954-4f1d-b445-00fe5c261469":{"0":{"x":"2","y":"0","width":"8","height":"3"},"1":{"x":"2","y":"3","width":"8","height":"14"},"2":{"x":"2","y":"17","width":"8","height":"3"},"3":{"x":"3","y":"20","width":"6","height":"9"},"4":{"x":"2","y":"29","width":"8","height":"8"},"5":{"x":"2","y":"37","width":"8","height":"3"},"6":{"x":"2","y":"40","width":"8","height":"14"},"7":{"x":"2","y":"54","width":"8","height":"8"},"8":{"x":"2","y":"62","width":"8","height":"3"},"9":{"x":"2","y":"65","width":"8","height":"14"},"10":{"x":"2","y":"79","width":"8","height":"8"},"11":{"x":"2","y":"87","width":"8","height":"3"},"12":{"x":"2","y":"90","width":"8","height":"8"},"13":{"x":"2","y":"98","width":"8","height":"9"},"14":{"x":"2","y":"107","width":"8","height":"3"},"15":{"x":"2","y":"110","width":"8","height":"8"},"16":{"x":"2","y":"118","width":"8","height":"3"},"17":{"x":"2","y":"121","width":"8","height":"8"},"18":{"x":"2","y":"129","width":"8","height":"9"}}},"settings":{"5efdb4c5-b954-4f1d-b445-00fe5c261469":{"always_show_resize_handle":false,"float":true,"cell_height":50,"auto_height":true,"height":0,"vertical_margin":10,"horizontal_margin":0,"width":12,"field_id":"5efdb4c5-b954-4f1d-b445-00fe5c261469","cellHeight":50,"verticalMargin":10,"alwaysShowResizeHandle":false,"itemClass":"grid-stack-item","placeholderClass":"grid-stack-placeholder","placeholderText":"","handle":".grid-stack-item-content","handleClass":null,"auto":true,"minWidth":768,"staticGrid":false,"_class":"grid-stack-instance-3291","animate":false,"resizable":{"autoHide":true,"handles":"se"},"draggable":{"handle":".grid-stack-item-content","scroll":false,"appendTo":"body"},"disableDrag":false,"disableResize":false,"rtl":false,"removable":false,"removableOptions":{"accept":".grid-stack-item"},"removeTimeout":2000,"verticalMarginUnit":"px","cellHeightUnit":"px","disableOneColumnMode":false,"oneColumnModeClass":"grid-stack-one-column-mode","isNested":false}}}