Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme technické problémy na našich webových stránkách. Na opravě intenzivně pracujeme.

Trampolína na trávníku

Jak vybrat trampolínu pro děti?

Datum:

Kategorie: Zahrada

Zamýšlíte se nad tím, jakou trampolínu koupit? Sepsali jsme 7 věcí, které byste měli zvážit při výběru ideální trampolíny pro svou rodinu.

 1. Jako první zvažte velikost. Trampolíny jsou dostupné ve více rozměrech, s průměrem od 250 do 426 cm. Rozmyslete si také, jakou část zahrady chcete trampolíně obětovat.
   
 2. V úvahu berte samotné místo a povrch, kde bude trampolína stát. Doporučujeme měkký povrch, jako je tráva. Trampolínu byste určitě neměli umisťovat na tvrdý povrch, jako je například beton. Tvrdý povrch zvyšuje riziko zranění, pokud člověk z trampolíny spadne.
   
 3. Dále zvažte, kdo bude trampolínu používat. Chcete trampolínu vyloženě pouze pro děti nebo takovou, kterou budou moct využívat všichni? Jedná se o důležitý bod, protože každá trampolína udrží jinou váhu.
   
 4. Chcete, aby trampolínu mohly využívat dvě osoby zároveň? Vyberte trampolínu s průměrem alespoň 300 cm a s nejvyšší možnou nosností.
   
 5. Jako pátý bod jsme zařadili celkový vzhled zahrady. Pokud nechcete, aby trampolína na zahradě příliš vyčnívala a byla dominantním prvkem, vyberte si trampolínu, kterou můžete zapustit do země.
   
 6. Po vybrání velikosti a typu si nezapomeňte ověřit bezpečnost. Pořiďte si trampolínu s pevnou kovovou konstrukcí a hladkými švy. Ujistěte se, že mají pružiny ochranný kryt. Přečtěte si také o tom, jak zajistit bezpečnost při skákání na trampolíně.
   
 7. Nakonec se rozhodněte zda-li potřebujete i bezpečnostní síť. Bezpečnostní síť se natáhne okolo celého obvodu trampolíny a chrání děti či dospělé před pádem z trampolíny. Trampolína bez bezpečnostní sítě je nebezpečná a může vést k úrazům.
   

Děti i dospělí si skákání na trampolíně mohou užívat celé roky. Vyberte si skutečně kvalitní výrobek. Dobrá trampolína vám může sloužit i 15 roků. Nezapomeňte ale, že děti rostou rychle a trampolína s minimální nosností vám tak po pár letech nemusí stačit. V neposlední řadě připomínáme, že výrobci trampolín nedoporučují, aby trampolínu používalo více osob naráz. Doporučujeme, aby skákala vždy jen jedna osoba.