CYBER DAYS - sleva 20-50 % na všechny výrobky dostupné pouze online
Doručení online objednávek může trvat déle.

Trampolína na trávníku

Jak vybrat trampolínu pro děti?

Zamýšlíte se nad tím, jakou trampolínu koupit? Sepsali jsme 7 věcí, které byste měli zvážit při výběru ideální trampolíny pro svou rodinu.

 1. Jako první zvažte velikost. Trampolíny jsou dostupné ve více rozměrech, s průměrem od 250 do 426 cm. Rozmyslete si také, jakou část zahrady chcete trampolíně obětovat.
   
 2. V úvahu berte samotné místo a povrch, kde bude trampolína stát. Doporučujeme měkký povrch, jako je tráva. Trampolínu byste určitě neměli umisťovat na tvrdý povrch, jako je například beton. Tvrdý povrch zvyšuje riziko zranění, pokud člověk z trampolíny spadne.
   
 3. Dále zvažte, kdo bude trampolínu používat. Chcete trampolínu vyloženě pouze pro děti nebo takovou, kterou budou moct využívat všichni? Jedná se o důležitý bod, protože každá trampolína udrží jinou váhu.
   
 4. Chcete, aby trampolínu mohly využívat dvě osoby zároveň? Vyberte trampolínu s průměrem alespoň 300 cm a s nejvyšší možnou nosností.
   
 5. Jako pátý bod jsme zařadili celkový vzhled zahrady. Pokud nechcete, aby trampolína na zahradě příliš vyčnívala a byla dominantním prvkem, vyberte si trampolínu, kterou můžete zapustit do země.
   
 6. Po vybrání velikosti a typu si nezapomeňte ověřit bezpečnost. Pořiďte si trampolínu s pevnou kovovou konstrukcí a hladkými švy. Ujistěte se, že mají pružiny ochranný kryt. Přečtěte si také o tom, jak zajistit bezpečnost při skákání na trampolíně.
   
 7. Nakonec se rozhodněte zda-li potřebujete i bezpečnostní síť. Bezpečnostní síť se natáhne okolo celého obvodu trampolíny a chrání děti či dospělé před pádem z trampolíny. Trampolína bez bezpečnostní sítě je nebezpečná a může vést k úrazům.
   

Děti i dospělí si skákání na trampolíně mohou užívat celé roky. Vyberte si skutečně kvalitní výrobek. Dobrá trampolína vám může sloužit i 15 roků. Nezapomeňte ale, že děti rostou rychle a trampolína s minimální nosností vám tak po pár letech nemusí stačit. V neposlední řadě připomínáme, že výrobci trampolín nedoporučují, aby trampolínu používalo více osob naráz. Doporučujeme, aby skákala vždy jen jedna osoba.
 

Objevit více

Proměňte svůj přístřešek pomocí dekorací

Závěsné křeslo nebo houpačka na zahradu

Jak si vybrat nejlepší zahradní lehátko

Nápady na zahradní osvětlení