Děti si hrají na velké trampolíně na zahradě

Trampolíny: 7 věcí, které je třeba zvážit před nákupem

Trampolíny jsou skvělým zdrojem zábavy a pohybu přímo na vaší zahradě. Než se však rozhodnete pro koupi, pravděpodobně si kladete otázku: "Jakou trampolínu si mám vybrat?" A to je opravdu dobrá otázka. Podle čeho byste se měli rozhodovat? Při hledání zahradní trampolíny je třeba mít na paměti několik věcí. Tento průvodce vám pomůže učinit to nejlepší rozhodnutí při investici do trampolíny a zajistit bezpečnost a zábavu pro celou rodinu.

  1. Zohledněte dostupný prostor

  Před pořízením trampolíny je třeba nejprve určit venkovní prostor, kam ji chcete umístit. Obecně byste měli dát přednost měkkému povrchu, jako je tráva nebo gumové dlaždice na dětském hřišti. Trampolínu neumisťujte na tvrdý povrch, jako je beton, dlažba nebo dřevěná terasa, nebo v případě trampolíny na zemi do jeho blízkosti. Při pádu na tvrdý povrch je riziko zranění výrazně vyšší.
  Měli byste také zvážit, jak velkou část venkovního prostoru chcete trampolíně věnovat. Změřte si plochu a vyberte trampolínu, na kterou se pohodlně vejdete, a ponechte kolem ní dostatek prostoru pro bezpečné skákání.

  2. Určete správnou velikost

  Výběr správné velikosti trampolíny závisí na tom, kdo ji bude používat. Trampolíny jsou k dispozici v různých velikostech, běžně od Ø250 cm do Ø426 cm. Čím větší trampolína, tím vyšší je obecně hmotnostní limit. Rodiny s dětmi by měly vybírat trampolínu s nosností vhodnou pro děti i dospělé. Větší rodiny nebo rodiny, kde budou skákat dvě děti společně, by měly zvolit prostornou trampolínu s vysokým hmotnostním limitem.

  3. Bezpečnost na prvním místě

  Při výběru trampolíny by měla být vždy na prvním místě bezpečnost. Jak bylo uvedeno v předchozí části, měli byste trampolínu raději umístit na měkký povrch nebo do jeho blízkosti, abyste snížili případné riziko zranění. Pro větší bezpečnost jsou vnější okraje našich trampolín pokryty ochranným polstrováním a jsou také vybaveny bezpečnostními sítěmi, které zabraňují náhodným skokům z trampolíny.
  Doporučujeme také, aby trampolínu používala vždy pouze jedna osoba, ale skákání dvou menších dětí obvykle není problém. 

  4. Příjemný vzhled

  Vyberte si trampolínu, která vylepší vzhled vašeho venkovního prostoru nebo do něj minimálně zapadne. Pozemní trampolíny nabízejí elegantní a minimalistický vzhled, zatímco nadzemní modely mohou vaší zahradě dodat hravý nádech.

  5. Tipy pro údržbu

  Sledujte stav své trampolíny, abyste se ujistili, že je ve špičkovém stavu. Pravidelně kontrolujte rám, pružiny a polstrování, zda nevykazují známky opotřebení. Pravidelně čistěte povrch trampolíny a síť. Při správné péči a údržbě může jedna z našich trampolín vydržet mnoho let. Chcete-li se dozvědět více o různých materiálech používaných v trampolínách, podívejte se na našeho podrobného průvodce materiály venkovního nábytku.

  6. Přemýšlejte do budoucna

  Je také třeba mít na paměti, že pokud kupujete trampolínu pro své děti, vždycky vyrostou mnohem rychleji, než očekáváme, takže trampolína s váhovým omezením může nakonec vydržet jen několik let. Investice do větší trampolíny s vyšším váhovým limitem zůstane pro rostoucí děti vhodná déle.

  7. Výhody skákání na trampolíně

  Zahradní trampolína je nejen další poměrně velkou hračkou na zahradě, ale může sloužit i jako převlečená fitness aktivita. Je prospěšná zejména jako pohybová aktivita pro děti. Skákání vyžaduje koordinaci těla, rovnováhu, rychlé reakce a udržování rytmu - a pokud skáčou se sourozencem nebo kamarádem, bude tato aktivita mít i sociální aspekt.

  Získejte další pomoc v místní prodejně JYSK

  Pokud máte nějaké dotazy nebo chcete získat více informací, než se rozhodnete trampolínu koupit, můžete vždy navštívit místní prodejnu JYSK a nechat si poradit od našich zaměstnanců. Můžete nás také kontaktovat prostřednictvím chatu v našem internetovém obchodě.

  Objevit více

  Zahradní houpací síť nebo závěsné křeslo? Rozhodněte se správně

  Zahradní houpací síť nebo závěsné křeslo? Rozhodněte se správně

  Podrobný průvodce materiály pro zahradní nábytek

  Podrobný průvodce materiály pro zahradní nábytek

  Proměňte svůj přístřešek pomocí dekorací

  Proměňte svůj přístřešek pomocí dekorací

  Jak si vybrat nejlepší zahradní lehátko

  Jak si vybrat nejlepší zahradní lehátko