O JYSKu

Koncern JYSK

Společnost JYSK je mezinárodní společnost se skandinávskými kořeny, která prodává vše do domácnosti. JYSK patří do Lars Larsen Group, společnosti, kterou vlastní rodina původního majitele a zakladatele JYSKu, Larse Larsena. Dánský obchodník je ve své rodné zemi známý tím, že vždy přináší skvělou nabídku v oblasti spaní a bydlení.

Když v roce 1979 otevřel svou první prodejnu v Dánsku, ve druhém největším městě země, Aarhus, kde firma stále sídlí, měl Larsen velké ambice, ale nikdy ho nenapadlo, jak rychle se jeho podnikání rozroste. Larsen otevřel několik dalších úspěšných obchodů JYSK Sengetojslager (původní název prodejen do roku 2001) v různých místech Dánska a v roce 1984 otevřel svou první zahraniční prodejnu v sousedním Německu.

Dnes provozuje koncern JYSK více než 3 200 prodejen v následujících 48 zemích celého světa: Dánsku, Norsku, Švédsku, Finsku, Polsku, České republice, Maďarsku, Nizozemsku, Slovensku, Německu, Rakousku, Švýcarsku, na Islandu, v Kanadě, Grónsku, na Faerských ostrovech, v Estonsku, Lotyšsku, Litvě, na Ukrajině, v Kosovu, Bulharsku, Montenegru, Rumunsku, Turecku, Francii, Velké Británii, Slovinsku, Severní Makedonii, Chorvatsku, Itálii, Španělsku, Bosně a Hercegovině, Srbsku, Arménii, Černé Hoře, Řecku, Albánii, Vietnamu, Malta, Portugalsko, Gruzii, Tádžikistánu, Moldavsku, Belgii, Kuvajtu, Dubaji, Irsku a Ázerbajdžánu.

Roční obrat koncernu činil ve finančním roce 2021/2022 4,87 miliardy eur. Růst je stabilní a řízený a celkový počet zaměstnanců činí 30 000.

Slovo 'JYSK' bylo vždy záměrně zahrnuto do názvu společnosti. V dánštině slovo 'JYSK' označuje cokoli, nebo - jako Larse Larsena - kohokoli pocházejícího z Jutského poloostrova a často je spojováno se skromností, pečlivostí a poctivostí - třemi hodnotami, se kterými se Larsen sám vždy ztotožňoval. JYSK je symbolem důvěryhodnosti a dodržování daného slova.