Klasická, luxusní či skandinávská jídelna

Jídelní stůl je často středobodem celé domácnosti. Píšou se zde úkoly, snídá se a večeří, vítají se návštěvy. Vše do vaší jídelny v různých stylech, barvách a materiálech najdete u nás. Ať už toužíte po nových židlích, příborníku, celém jídelním setu či barových pultech a židlích, z naší nabídky nábytku do jídelny si jistě vyberete. Nechte se také inspirovat na našem blogu, poradíme vám s výběrem jídelního stolu nebo s výběrem jídelních židlí.

Široký výběr nábytku do jídelny

Nemusíte dělat kompromis mezi designem a kvalitou. V JYSKu najdete stoly a židle do jídelny, které budou ladit se zbytkem interiéru vaší domácnosti. Výběr je skutečně různorodý a ať už hledáte stůl s vrchní deskou z dubu, tmavšího ořechu, skla, či bílou klasiku, jste na správném místě.

Rádi poradíme, jak kombinovat různé jídelní židle a jak na výběr jídelního stolu.

Nebojte se kombinovat

V našem sortimentu najdete série nábytku, které k sobě ladí. Rozhodně ale nevadí, jestli máte rádi originalitu a rádi kombinujete různé styly. Můžete také k jídelnímu stolu pořídit jídelní židle a lavici. Prostor tak oživíte.

Jídelna má mnoho využití

Jídelna – nebo jídelní kout – nemusí být jen místem určeným k jídlu. Bez ohledu na to, zda je váš jídelní kout v kuchyni, v obývacím pokoji nebo v samostatné místnosti, může být zařízen ve vašem stylu a mít několik funkcí.

Malý jídelní kout v kuchyni
V kuchyni je často o něco méně místa na jídelní kout, takže může být dobrý nápad pořídit si menší jídelní sestavu, kterou ale lze popřípadě rozšířit. Pořiďte si tedy například stůl, který se dá rozšířit o přídavnou desku k jídelnímu stolu nebo stohovatelné jídelní židle. Různé dekorace a doplňky pak můžete rozmístit na poličky.

Kuchyň spojená s jídelnou
Máte-li kuchyň, která je spojená s jídelnou, prostor pravděpodobně bude o trošku větší a proto si můžete dovolit vybrat rozměrnější jídelní nábytek. Často se však ale zároveň jedná o místnost s velkým množstvím pohybu, je tak důležité udržovat interiér vzdušný. Rozkládací stůl nebo stůl s přídavnými deskami proto může být stále velkou výhodou. Možná ale dokonce budete mít možnost pořídit i příborník nebo vitrínu, které poskytnou další úložný prostor pro nádobí, ubrusy, ubrousky apod.

Luxusní jídelna
V interiéru s oddělenou jídelnou jsou možnosti ještě volnější. Velikost místnosti se může samozřejmě stále velmi lišit a totéž platí i o počtu kusů nábytku a jejich velikosti. Je lepší zvolit menší stůl, který můžete rozložit nebo rovnou koupit stůl dlouhý, aby byl pro hosty vždy připraven? Jídelní stůl bývá umístěn uprostřed a zabírá tak poměrně velkou část místnosti. Nezapomeňte tak zajistit pocit dostatku prostoru - a to jak vizuálně, tak i pro pohyb. Využijte stěny místnosti pro úložný prostor a dekorace. Mohou to být otevřené knihovny, příborníky, vitríny a police. Pokud to velikost místnosti dovolí, můžete do ní umístit barový pult s barovými židlemi.