Zútulněte si koupelnu moderním vybavením

Udělejte si radost novým ručníkem, příjemným županem či barevným koberečkem. Přidejte si do koupelny a na WC doplňky, které vás potěší.

Inspirujte se i našimi články o koupelnách či koupelnovými návody. Zařídit malou koupelnu třeba vyžaduje kus kreativity. Obzvláště, pokud toužíte po výsledku, který bude praktický a zároveň příjemný na pohled. Udržovat ručníky měkké a voňavé také není žádná legrace. Poradíme s praním, sušením a dáme další tipy.

Proměna koupelny

Koupelna bývá často přehlížena, když příjde na dekoraci či proměnu domu. Přitom v ní trávíme poměrně dost času - a to i naši hosté. Pěkná a praktická koupelna je možná přesně to, co po ránu potřebujete, abyste mohli vykročit do nového dne správnou nohou. Nechte se inspirovat, jak proměnit koupelnu snadno a za málo peněz.

Hmotnost ručníku

Hmotnost hovoří o kvalitě. Čím dražší a tlustší ručník, tím lépe bude vstřebávat vlhkost. Výběr ručníku závisí na účelu, ke kterému se ho chystáte používat. Výběr také závisí na tom, jak dlouho chcete, aby vám vydržel. Například menší ručníky, do kterých si utíráme ruce, mohou být o něco menší kvality než osušky, které používáme po koupeli či sprše.

Čištění sprchového závěsu

Nejjednodušším způsobem, jak závěs vyčistit, je ho vyprat na 40 °C. Pro jemné a čisté ručníky můžete do pračky přihodit i je. Hned po vyprání ale závěs pověste do dostatečně větrané místnosti. Praním na 40°C se zbavíte skvrn, ale pouze pokud závěs perete pravidelně. V případě, že jste již závěs nějaký čas nečistili, jej vyperte dvakrát. Poprvé s polovičním množstvím pracího prášku a podruhé s 1 dcl kyseliny octové. Poté závěs namočte na pár hodin do horké vody, do které ještě přidejte 250 g kuchyňské soli. Sůl nechte úplně rozpustit a nezapomeňte pak nechat závěs pořádně uschnout.