Závěsy a záclony na okně
HVEN
Roleta na okně

Záclony, závěsy, rolety a příslušenství k oknu

Záclony, závěsy a rolety nejsou pouze funkčními prvky ale mají schopnost zútulnit i ten nejstudenější prostor.  Nákup těchto prvků do oken by tedy neměl být podceňován, protože částečně ovlivňují atmosféru domova. Při jejich výběru je důležité věnovat pozornost vlastnostem, jako je materiál, barva a funkce. V JYSKu nabízíme širokou škálu záclon a závěsů, včetně zatěmňovacích závěsů nebo voálových záclon,  které jsou připravené k okamžitému pověšení, a také duo rolety a klasické stínící i zatemňovací rolety, které lze snadno upravit na požadovanou šířku a připevnit bez nutnosti vrtání. Nechybí ani široká nabídka garnýžíspon na závěsy nebo třeba příslušenství k žaluziím, které vám pomohou vytvořit dokonalý vzhled pro vaše okna. 

Jak zastínit okno

Najít správné závěsy na okna může být výzva. Existujte mnoho možností: žaluzie, rolety, rolety den a noc, vertikální žaluzie, plisované žaluzie a samozřejmě klasické látkové závěsy a záclony. Kterou možnost si ale vybrat?

KLASICKÉ LÁTKOVÉ ZÁVĚSY

Když vstoupíte do místnosti s klasickými závěsy, budete se cítit velmi příjemně. Staré dobré závěsy si vybírá mnoho lidí jako řešení zakrytí oken. Dají se navíc kombinovat se záclonami, přes které do místnosti projde dostatek světla, nebo se zatemňovacími roletami, které v noci stvoří ideální podmínky pro spánek.

ROLETY

Rolety i dvojité rolety (rolety den a noc) jsou praktické, dostupné a velmi oblíbené. Nejčastěji se využívají v ložnicích, protože rolety často mají zatemňovací funkci. Další výhodou rolet je, že jejich šířku si můžete upravit podle šířky vašeho okna. Rolety se nedají zkrátit, proto si při koupi dobře zkontrolujte délku rolet a porovnejte s výškou vašeho okna.

ŽALUZIE

Velkou výhodou žaluzií je, že je můžete různě regulovat a pustit si do místnosti vždy tolik světla, kolik potřebujete. Pomocí nůžek na žaluzie můžete upravit šířku i výšku hliníkových žaluzií. Žaluzie si jednoduše nainstalujete pomocí držáků přiložených v balení.