BLACK FRIDAY SLEVA 70 %
Black Friday je tu! Objevte všechny skvělé nabídky!
Doručení online objednávek může trvat déle.

Malý balkón s nábytkem, polstry a květináči

Jak si zařídit malý balkón

Datum:

Kategorie: Zahrada

Kéž by jen balkón stačil na letní večery strávené venku u dobré večeře či strávené relaxací na pohodlné sedací soupravě a za přítomnosti rodiny a přátel. Pokud je toto vaše přání, pomůžeme vám ho splnit. I ten nejmenší prostor můžete přeměnit v krásnou a útulnou oázu odpočinku pomocí těch správných dekorací. Stačí plně využít každý kout. Nechte se inspirovat a vytvořte spolu s námi z vašeho balkónu příjemný prostor.
 

Vše si zorganizujte, naplánujte a dotáhněte do konce

Prvním krokem je organizace a využití každého centimetru, který máte k dispozici. Nebojte se přemýšlet netradičně, zároveň se nesoustřeďte na věci, které vám schází a ohlížejte se spíše na to, co máte. To je mimochodem obecně dobrá rada pro život ;-) Zamyslete se nad tím, k čemu byste rádi balkón používali - sníte o vynikajícím obědě s přáteli či o relaxu na sluníčku? Přejete si malou, urban zahrádku, kde můžete pěstovat čerstvé bylinky? Na tento účel se zaměřte a podle něj celý prostor zařizujte.

Menší rozměry a víceúčelovost jsou klíčem

Začněme tím samozřejmým: pořiďte si malý nábytek. Možná vás překvapí, jak málo postačí. Malá stolička může například sloužit jako odkládací stolek, nejen jako stolička, na kterou si třeba můžete položit nohy. 

A vy tak už nepotřebujete lehátko. Díky nábytku, který je víceúčelový, využijete váš balkónový prostor na 100 %. Dalším praktickým prvkem jsou skládací židle či nábytek s úložným prostorem. Při použití světlých barev se bude prostor zdát ještě větší. 

Využijte stěny!

Došel vám prostor na zemi? Využijte stěny! Častokrát skýtají plno možností a dokáží posloužit třeba jako úložný prostor. Nebo na ně zavěste dekorace a osvětlení. Skvělým nápadem je také vertikální zahrada.

Truhlík na květiny, květináče na baloně


Nebojte se také zužitkovat zábradlí, na které můžete pověsit závěsné květináče. A co takhle poličky? Ty poslouží jako odkládací prostor pro šálek s kávou či knížku.

Lucerny a světelné řetězy

Vyhýbejte se velkému a silnému osvětlení, raději zvolte lampy s měkkým a teplým světlem. Tlumené osvětlení je ideální pro vytvoření příjemného pocitu a světelné řetězy a lucerny zase promění váš nudný balkón v útulnou oázu.

Lucerny v přítmí na zahradě


Nesmíme ale samozřejmě zapomínat na svíčky, které přidají nádech tepla vašemu venkovnímu prostoru.

Sečteno podtrženo, už žádné výmluvy, že je váš balkón moc malý. I sebemenší prostor se dá proměnit v útulný ráj, ve kterém budete chtít trávit svůj veškerý volný čas.

site-badges