Žena spící pod zátěžovou přikrývkou a muž, který si čte v posteli

Zátěžová přikrývka vám pomůže zlepšit spánek

Uklidnit tělo a mysl, když je čas spát, je někdy boj. Vaše myšlenky proudí a vy se převalujete z jedné strany na druhou. Pokud vám to zní povědomě, zvažte, jestli by zátěžová přikrývka mohla být to, co potřebujete. Zátěžová přikrývka přináší pocit vroucného objetí a některým lidem pomáhá zlepšit spánek. Zátěžová přikrývka je mimořádně těžká a se svou vysokou hmotností vytváří na tělo tlak, který iniciuje množství pozitivních účinků, které přispívají ke zlepšení kvality spánku.

Pevný, ale jemný tlak, který zátěžová přikrývka vytváří, se nazývá „hluboká tlaková dotyková stimulace“ (DPTS - Deep Pressure Touch Stimulation). Studie ukazují, že DPTS vede ke zvýšenému uvolňování uklidňujících hormonů „dobrého pocitu“. Současně klesá hladina stresového hormonu a zvyšuje se hladina spánkového hormonu. Jinými slovy: zátěžová přikrývka může zvýšit pocit pohody a usnadnit usínání.

Zátěžová přikrývka se skleněnými kuličkami

Zátěžová přikrývka je však vhodná pro každého, nejen pro ty, kteří mají problém s usínáním. Hmotnost přikrývky a flexibilní konstrukce umožňují relaxovat a docílit efektivního a hlubokého spánku - vy si tak můžete dopřát většího odpočinku.

Přikrývka je extra těžká, protože je prošívaná do čtverců a každý z nich je naplněný malými skleněnými perličkami. Hmotnost těchto kuliček způsobuje, že se přikrývka obepne okolo těla. Potah poskytuje hladký a rovnoměrný tlak na celé tělo. 


Vyberte si správnou hmotnost přikrývky

Doporučujeme, aby váha přikrývky byla okolo 10-15 % vaší váhy. Přikrývka GJENDETUNGA je dostupná v 7 a 9 kilovém provedení. 

Začněte používat zátěžovou přikrývku

Se zátěžovou přikrývkou můžete spát celou noc hned od začátku. Každopádně to může být zprvu trošku zvláštní pocit. Proto doporučujeme, abyste začali pomalu. Vyzkoušejte přikrývku nejdříve na kratší dobu a den po dni pod ní spěte delší čas.

Pozorujte se

Osoby se slabou kapacitou plic nebo svalů by se měly před použitím poradit se svým lékařem. Pokud pocítíte jakékoli nepohodlí, přestaňte peřinu používat.

 

Objevit více

Jak rychle usnout

Jak rychle usnout

Vyrušujete se s partnerem při spaní?

Vyrušujete se s partnerem při spaní?

Věděli jste, že spánek zlepšuje paměť?

Věděli jste, že spánek zlepšuje paměť?

Spěte dobře aneb jak se vyspat jako mimino

Spěte dobře aneb jak se vyspat jako mimino