Perte a žehlete se správným vybavením

Kvalitní a odolné koše na prádlo, sušáky či žehlící prkna jsou základem pro pohodlné praní prádla.

NESUŠTE PRÁDLO V OBÝVACÍM POKOJI ANI V LOŽNICI

Mnozí nemají balkón ani terasu a musí sušit prádlo uvnitř. Zatuchlé prádlo, které se ne a ne vysušit navíc není to nejhorší, co vás může potkat. Vlhkost a aviváž, které se postupně odpařují do vzduchu, mohou být příčinou alergických reakcí a plísní. Proto nedoporučujeme prádlo sušit v ložnici ani v obývacím pokoji, kde logicky trávíte nejvíce času.

Na sušení raději vyberte místnost, kterou můžete snadno vyvětrat a trávíte v ní nejméně času. Může to být kuchyň, chodba, pracovna, jídelna či koupelna. Ideálním řešením je sušák na stěnu, který můžete umístit do koupelny. Nezabírá místo a jednoduše ho složíte.

JEDNO EXTRA ŽDÍMÁNÍ

Prádlo zbavíte nadbytečné vody a vlhkosti extra ždímáním. Věci jako je povlečení, ručníky či džíny, jsou vyrobené z materiálů, které lehce snesou pár otáček navíc. Pozor si dávejte na oblečení z jemnějších materiálů a nezapomeňte se vždy řídit pokyny na výrobku.

Tip: věci, které perete na jemný program, mají tendenci vstřebat více vody. Při vyndávání z pračky z nich jedním rychlým švihem, jako při prášení koberců, vytřeste nadbytečnou vodu. Je to takový obyčejný domácí recept, ale zaručeně funguje.

IDEÁLNÍ MÍSTO NA SUŠÁK

Dobře umístěný sušák vám ušetří kopu starostí, nebudete o něj zakopávat a prádlo se bude i v zimě sušit jedna radost. Ideální místo je takové, které je dostatečně vyhřáté a větrané. Sušák postavený u okna je tedy jedním z ideálních řešení, na prádlo může svítit sluníčko a zároveň bude mít přísun čerstvého vzduchu. Při samotném věšení prádla na sušák, se snažte mezi jednotlivými kusy nechávat větší rozestupy.