Vážení zákazníci, aktuálně evidujeme technické problémy na našich webových stránkách. Na opravě intenzivně pracujeme.

Věděli jste, že spánek zlepšuje paměť?

Věděli jste, že spánek zlepšuje paměť?

Datum:

Kategorie: Spánek

Klíčová slova: rady

Během spánku se posilují spojení mezi mozkovými buňkami, nerony. Díky novým spojením mezi neurony se dokážeme lépe soustředit, více se naučit a zlepšuje se nám paměť. Když se spánek podceňuje, zvyšuje se pravděpodobnost nesprávných rozhodnutí a se slabší pamětí klesá i produktivita.

Jako může spánek ovlivnit paměť?

Každá fáze spánku, má svůj význam. Během REM fáze spánku sníme. V této fázi spánku se mozek stará o to, aby se všechny informace a vzpomínky z uplynulého dne přemístily na správné místo v šedé hmotě, díky tomu si je pak zapamatujeme.

Když spíme, zpomalí se nám srdeční rytmus, klesne krevní tlak a tělesná teplota. Naše tělo si takto dobíjí baterky. Spánek je tedy důležitý také proto, že slouží jako „volně prodejný“ lék, který nám pomáhá při fyzickém, ale i psychickém zotavování.

Spánek zlepšuje paměť

Spánek podporuje kreativitu

Kromě uchovávání vědomostí a zlepšování paměti nám spánek také pomáhá i při vymýšlení nových nápadů. Mozek takříkajíc skládá jednotlivé kousky puzzlí. Tyto kousky jsou vědomosti a zkušenosti, které po spojení zvyšují kreativitu.

„Vyspi se na to“

Měl by ses na to vyspat “ nebo Ráno je moudřejší večera. Každý z nás už tuto radu několikrát slyšel. A víte, že to vlastně vůbec není špatný nápad? Když jsme odpočatí a dáme mozku čas na to, si roztřídit myšlenky, dokážeme se pak lépe rozhodovat, snadněji řešíme konflikty a jednodušeji se popasujeme s různými problémy.
 

Příliš málo spánku snižuje schopnost se učit

Množství spánku, které potřebujeme se mírně liší člověk od člověka. Každý z nás ale spánek potřebuje, potřebujeme si vytvořit nová spojení mezi neurony a zlepšit si tak paměť. Pokud tělu nedopřejeme dostatek spánku, bude pro mozek náročnější správně uchovávat informace. A my se postupem času budeme obtížněji rozpomínat na věci, které jsme se naučili.
 

Spánek má vliv na výkonnost v práci

Spánek má vliv na výkonnost a spokojenost v práci

Spánek je předpokladem úspěšného dne. Po dobrém spánku má každý více energie, zatímco dny, kdy se probudíme nevyspaní, se nepříjemně táhnou. Dobrý spánek přispívá ke schopnosti uchovávat si informace a koordinovat více věcí najednou. A to jsou přeci jen dva základní předpoklady úspěšného pracovního dne.
 

A jak pracovní den nejlépe začít? Přečtěte si o výhodách ranního protahováníZdroje:

http://sciencenordic.com/sleep-more-remember-better

https://sleepfoundation.org/sleep-news/improve-your-memory-good-nights-sleep