Přikrývka a polštář

Jak zvolit správnou velikost přikrývky?

Jaká velikost přikrývky je správná? Odpověď záleží na tom, kdo bude přikrývku používat. Nabízíme různé přikrývky pro děti a dospělé. Níže můžete vidět naše běžné rozměry.
 

Přikrývky: Průvodce velikostmi

Typ Velikost
Dětská 90x130 cm
Klasická 135/140x200 cm
Prodloužená 135/140x220
Dvojitá 200x220 cm

 

Přikrývky jsou dostupné v různých velikostech

 

Přikrývky pro dospělé se liší délkou i šířkou. Nabízíme normální či prodlouženou délku, klasickou velikost či dvojitou velikost. Jeden čas byla velice oblíbenou přikrývkou přikrývka ve velikosti 135x200 cm, ale čím dál tím víc lidí volí prodlouženou délku - tedy 220 cm. Čím delší přikrývka je, tím pohodlnější váš spánek bude.

Jaká velikost je ta pravá pro vás?

Přikrývka by měla být delší než vaše výška o minimálně 20-30 cm. Pokud měříte méně než 170 cm, 200 cm dlouhá přikrývka je ideální variantou. Pokud je přikrývka krátká, není možné pohodlně přikrýt celé tělo, bude vám tedy zima a výsledkem bude špatná kvalita spánku a nedostatek energie a odpočinku po ránu.

Jak široká by měla přikrývka být?

Přikrývka v klasické velikosti by měla být alespoň o 30 cm širší než váš hrudník, aby vás pohodlně přikryla. Dvojitá přikrývka by měla být stejně široká, jako vaše matrace, na které s partnerem spíte. Nezapomeňte si pořádně promyslet, jestli se s partnerem v noci nebudete o dvojitou přikrývku "prát" a zda-li se shodnete na tom, jestli chcete teplou či chladivou přikrývku.

Mnoho lidí si ale spaní pod jednou velkou přikrývkou nemůže vynachválit. Pokud tápáte a nejste si jistí, jakou velikost koupit, stavte se na našich prodejnách, kde vám moc rádi poradíme. Můžete také kontaktovat naše zákaznický servis.

Přikrývky nabízíme v mnoha materiálech

Náplň i obal přikrývky může být z různých materiálů. Přírodní náplně jsou obvykle složeny z peří či prachové peří, mohou ale také obsahovat hedvábí, bavlnu a vlnu. Výhodou přírodní náplně je, že pěkně dýchá a jemně se přizbůsobí tělu. Tato náplň je už od přírody vybavená nejlepšími izolačními schopnostmi.

Umělá výplň je složená z polyesterových vláken, které mají podobné vlastnosti jako přírodní výplň, ale za nižší cenu. Umělá vlákna efektivně odvádí od těla vlhkost. Přikrývky s výplní z umělých vláken jsou těžší než přikrývky s přírodní výplní, jelikož k dosáhnutí stejných tepelných vlastností potřebují větší množství výplně.

Co se týče vnějšího obalu přikrývky, v JYSKu prodáváme přikrývky s vnějším obalem z bavlny, polyesteru a nebo kombinace těchto dvou materiálů.

Prachové peří, peří a nosnost náplně

Prachové peří a peří většinou pochází z hus či kachen. U přikrývek z peří je měřena nosnost náplně. Ta meří míru "nadýchanosti" péřového výrobku, která částečně souvisí se schopností izolace peří. Je to nejdůležitější ukazatel kvality peří a prachového peří. Čím vyšší nosnost náplně, tím více vzduchu dokáže unce peří zachytit a zvýšit své izolačný schopnosti.

Čím více peří smíšených s prachovým peří, tíme vyšší nosnost a váha náplně. Samotná váha výplně neurčuje, jak teplá přikrývka je. K tepelno-izolačním schopnostem přikrývky dospějeme až kombinací váhy a nosnosti náplně. 

Přečtěte si také náš návod, jak na údržbu přikrývek.
 

Objevit více

Jak si vybrat novou peřinu? Kompletní průvodce

Jak si vybrat novou peřinu? Kompletní průvodce

Zátěžová přikrývka vám pomůže zlepšit spánek

Zátěžová přikrývka vám pomůže zlepšit spánek

Jak zvolit správnou velikost povlečení?

Jak zvolit správnou velikost povlečení?

Péče a údržba přikrývek a polštářů

Péče a údržba přikrývek a polštářů