Přikrývky z peří a se syntetickou náplní

Vybírejte z přikrývek se syntetickou náplní, přikrývek z peří, chladivých přikrývek a hřejivých termopřikrývek. Máme přikrývky v různých velikostech, pro jednolůžka i dvoulůžka a také prodloužené přikrývky. Pokud si nevíte rady s nosností přikrývky, poradíme v našem Průvodci nosností přikrývek. Všechny peřiny jsou rozdělené do kvalitativních kategorií BASIC, PLUS a GOLD.

Přečtěte si praktické informace o přikrývkách a výběr přikrývky bude hned snazší.

47 výrobky/výrobků
  47 výrobky/výrobků

  Spěte kvalitně s přikrývkou z JYSKu

  Kvalitní spánek je pro naši celkovou pohodu podstatný. Když se probudíte čerství a dobře odpočatí, máte spoustu energie poprat se s výzvami nadcházejícího dne. Výběr správné přikrývky je jednou z věcí, kterou si můžete zajistit kvalitní spánek.

  Rozměr přikrývky

  V JYSKu najdete velký výběr přikrývek a francouzských přikrývek buď s přírodní náplní (z prachového peří a peří), nebo s náplní ze syntetických vláken. Máme i dětské přikrývky. Přesné rozměry, které u nás najdete: 135x200, 135x220, 200x220 a 90x130. Pravidlem je, že by přikrývka měla být o 20 až 30 cm delší než je vaše tělesná výška.

  Letní či zimní přikrývka?

  Mnoho lidí spí pod stejnou peřinou po celý rok, ale ideální je používat peřiny dvě – letní a teplejší zimní. Použitím dvou peřin pro různá období zabráníte nespavosti, nočnímu pocení v létě, a v zimě vám bude teplo. Navíc vám dvě přikrývky vydrží déle než jedna používaná celoročně.

  Při nákupu nové přikrývky je potřeba učinit řadu rozhodnutí. Má mít umělou nebo přírodní náplň? Má mít dvojitou velikost? Jak má být přikrývka teplá? Měla by být antialergická? Navštivte místní prodejnu JYSK, kde získáte veškeré potřebné rady a informace. Můžete se také podívat na náš průvodce přikrývkami.

  Péče o přikrývky

  Životnost přikrývek záleží na jejich kvalitě, ale také na dobré údržbě.

  • Přikrývky byste měli každý den protřepat. Díky tomu zůstane zachován tvar náplně a pružnost prachového peří.
  • Přikrývky ale nevysávejte ani neklepejte - mohlo by dojít k poškození prachového peří.
  • Když postel zakryjete přehozem, může se přikrývka zdát mírně stlačená - způsobuje to vlhkost usazující se ve vzduchových dutinkách. Aby bylo prachové peří zase načechrané, stačí přikrývku několik hodin sušit v sušičce. Do bubnu můžete také přidat tenisový míček nebo míček přímo určený do sušičky. Náplň pak bude opět lehká a nadýchaná.
  • Přikrývku pravidelně perte, prodloužíte tím její životnost. Peří se totiž po čase shlukuje a přikrývka je pak tenčí a sníží se nosnost její náplně. Nosnost náplně přikrývky udržíte tak, že ji alespoň jednou za rok vyperete. Ideálně by se měla prát dvakrát, ale maximálně čtyřikrát do roka. Přílišné praní přikrývku zbytečně opotřebuje. (Přikrývky perte na 60 °C, tím se zbavíte všech mikroorganismů a roztočů.)