Vysoce kvalitní osušky v různých barvách zavěšené na stěně

Výběr ručníků: kompletní průvodce

Při koupi nových ručníků byste se měli nejdříve informovat o různých možnostech, než si vyberete ty pravé. S širokou nabídkou ručníků různých barev, materiálů, velikostí a  cenových relací se může zdát volba příliš složitá. Ať už hledáte cenově dostupné ručníky, které nabízejí skvělou hodnotu za vaše peníze, nebo luxusní ručníky vyrobené z nejkvalitnějších materiálů, je klíčové se informovat o možnostech.

Tento průvodce je navržen tak, aby vám pomohl orientovat se v procesu nákupu ručníků a zajistil, že nakonec vyberete dokonalé ručníky, které splní všechna vaše očekávání. Po zvážení všech těchto aspektů můžete sebevědomě vybrat ručníky, které budou příjemné na dotek, odolné a do vašeho domova zapadnou. 

  1. Kvalita a bezpečnost 

  Při nákupu každodenních předmětů, jako jsou ručníky, je důležité zvážit různé faktory. Prioritou by měla být kvalita, která odpovídá vašim potřebám a nabízí skvělou hodnotu za vaše peníze. V JYSKu jsou ručníky rozděleny do tří kategorií: BASIC, PLUS a GOLD. Ručníky v kategorii BASIC jsou cenově velmi dostupné a odolné. Poskytují tedy výjimečnou hodnotu za vaše peníze. Kategorie GOLD nabízí luxusní ručníky nejvyšší kvality za dostupnou cenu. V kategorii PLUS najdete skvělé ručníky, které vyvažují kvalitu a cenovou dostupnost.

  Zvažte nákup co nejkvalitnějších ručníků, které váš rozpočet umožňuje. Získáte tak ručníky, které jsou měkké, savé a odolné, takže vydrží dlouho.

  V JYSKu jsou všechny  ručníky certifikovány podle STANDARD 100 by OEKO-TEX®. To znamená, že bez ohledu na to, který ručník si vyberete, typ, materiál, barvu nebo cenovou úroveň, obdržíte ručník, který je bez škodlivých chemikálií a zcela bezpečný pro vás a vaši rodinu.

  2. Velikost a typ ručníku

  Existuje mnoho různých typů ručníků, z nichž každý je navržen s ohledem na specifické účely. Používání různých ručníků pro různé potřeby je tedy ideální.  Všechny typy růčníků můžete vidět v přehledné tabulce velikostí níže. Nabízíme vše od malých obličejových žínek po velké osušky. Tento přehled také zahrnuje odkazy na všechny typy ručníků v našem sortimentu každé konkrétní velikosti. Mějte na paměti, že mnoho našich ručníků je součástí sady, takže můžete rovnou získat ručníky pro různé účely, které se k sobě hodí.

  Hledáte ručníky, které si vezmete s sebou na pláž, k bazénu nebo k jezeru? Přečtěte si náš blogový příspěvek o tom, které ručníky a deky jsou nejlepší na pláž.

  Typ ručníku

  Rozměr

  Žínka/ručník na obličej
  Prohlédněte si celý sortiment

  28x30 cm

  40x60 cm 
  30x50 cm 

  50x100 cm 
  50x90 cm 

  70x140 cm 
  65x130 cm 
  100x150 cm 

  Obličejové ručníky

  Ručník na obličej, někdy také známý jako žínka, je malý, všestranný ručník, který je ideální pro různé použití. Můžete jej použít k osušení obličeje po umytí, čištění rukou nebo dokonce k péči o jemnou dětskou pokožku. Jeho kompaktní rozměry 28x30 cm umožňují snadnou manipulaci a jsou ideální pro každodenní použití.

  Ručníky pro hosty

  Prostřední sourozenec mezi ručníkem na obličej a klasickým ručníkem, ručník pro hosty, je všestranným pomocníkem, které je ideální pro osušení rukou nebo obličeje na toaletě pro hosty nebo v pokoji pro hosty. Velikost ručníku pro hosty je obvykle 40x60 cm nebo 30x50 cm.

  Ručníky na ruce

  Jak už název napovídá, ručníky se používají hlavně k osušení rukou na toaletě po umytí, ale jako skvělá univerzální velikost jsou vhodné téměř pro jakýkoli účel. Investice do kvalitních a odolných ručníků vzhledem k jejich častému používání zajistí, že dlouho vydrží.

  Osušky

  Osuška je nejběžnějším a nejoblíbenějším typem ručníku. Pokud jde o osušení po koupeli nebo sprše, osuška je standardní, běžná volba. Díky své velikosti je univerzální a ideální pro každodenní použití, přičemž poskytuje správnou rovnováhu mezi savostí a krytím.

  Velká osuška

  Velká osuška je největší dostupný ručník v našem sortimentu.  Je ideální k osušení po sprše nebo koupeli. Její velkorysá velikost poskytuje extra savost a pohodlí, což z ní dělá luxusní volbu pro každodenní použití.

  3. Hmotnost ručníku

  Hmotnost ručníku je obecně skvělým ukazatelem jeho kvality; čím větší hmotnost, tím odolnější a savější bude. Hmotnost ručníku se měří v gramech na metr čtvereční (g/m 2 ). Například naše kolekce ručníků KARLSTAD – oblíbená u zákazníků již více než 10 let – je zařazena do naší kategorie GOLD a odpovídá gramáží 500 g/m 2 .

  Následující hmotnostní kategorizace ručníků slouží jako užitečné obecné vodítko pro pochopení hmotnosti ručníku:

  • Lehké ručníky
   300-400 g/ m2 . Lehké ručníky jsou tenké, nabízejí rychlé schnutí a všestrannost pro různé účely.
  • Středně těžké ručníky
   400-600 g/ m2 . Jsou o něco těžší než lehké ručníky a jsou ideální pro použití jako ručníky pro hosty i jako osušky. Usychají o něco déle, ale obecně nabízejí měkčí a hutnější pocit.
  • Těžké ručníky
   600 g nebo více/ m2 . Ty jsou obecně považovány za nejluxusnější. Těžké ručníky poskytují vynikající měkkost, tloušťku a hustotu, což znamená, že absorbují více vody, ale déle schnou.

  Při výběru ručníků pro váš domov mějte na paměti, že hustší a těžší ručníky bývají odolnější, savé a měkčí, podobně jako ty, které najdete v lázních a luxusních hotelech. Na druhou stranu ručníky s nižší gramáží přirozeně nabídnou lehčí pocit a rychlejší schnutí.

  4. Dětské ručníky, koupelnové předložky a mycí rukavice

  Kromě různých typů ručníků probíraných v této příručce náš sortiment obsahuje také dětské ručníky zdobené oblíbenými postavami z kreslených filmů, filmů a videoher. Kromě toho zde objevíte také koupelnové předložky a další koupelnové doplňky.

  Dětské ručníky s oblíbenými postavičkami a motivy

  Koupelnové předložky a další doplňky

  Objevit více

  Oblíbené koupelnové doplňky naší nákupčí

  Oblíbené koupelnové doplňky naší nákupčí

  V záři reflektorů: Ručníky

  V záři reflektorů: Ručníky

  Wellness ve vaší koupelně

  Wellness ve vaší koupelně

  Jak si zařídit garsonku

  Jak si zařídit garsonku