Praktické sprchové závěsy pro každou koupelnu

Zabraňte potopě pomocí praktického závěsu. Díky sprchovému závěsu vám také ve sprše nebude zima. U nás si určitě vyberete ten, který bude praktický, ale zároveň se bude hodit ke zbytku vaší koupelny. Sprchové závěsy u nás najdete v různých barvách, jako je růžová, šedá, zelená, bílá a další. Vybrat si pak můžete ze dvou rozměrů: 150x200 a 180x230.

Nabízíme také tyče a kroužky na sprchové závěsy.

Nezapomeňte na pravidelnou údržbu - poradíme, jak na praní sprchového závěsu.

20 výrobky/výrobků
  20 výrobky/výrobků

  Tipy na čištění sprchového závěsu

  První, čeho se ve sprše dotknete, je váš sprchový závěs. Je tedy důležité dávat si pozor na bakterie a závěs pravidelně čistit. K tomu ale nepotřebujete spoustu chemických přípravků, postačí jen pár produktů. Přečtěte si naše tipy, ať už závěs čistíte nebo pouze zbavujete vodního kamene.

  Čištění sprchového závěsu

  Nejjednodušším způsobem, jak závěs vyčistit, je ho vyprat na 40 °C. Pro jemné a čisté ručníky můžete do pračky přihodit i je. Hned po vyprání ale závěs pověste do dostatečně větrané místnosti. Praním na 40°C se zbavíte skvrn, ale pouze pokud závěs perete pravidelně. V případě, že jste již závěs nějaký čas nečistili, jej vyperte dvakrát. Poprvé s polovičním množstvím pracího prášku a podruhé s 1 dcl kyseliny octové. Poté závěs namočte na pár hodin do horké vody, do které ještě přidejte 250 g kuchyňské soli. Sůl nechte úplně rozpustit a nezapomeňte pak nechat závěs pořádně uschnout.

  Pravidelné praní sprchového závěsu

  Závěs byste měli prát pravidelně, nejlépe každé 3 měsíce, tím se zbavíte bakterií a závěs nebude ničím cítit. Ke žlutým skvrnám na okraji také může vést nesprávná délka. Před nákupem vždy změřte, jak dlouhý sprchový závěs potřebujete.

  Jak závěs zbavit vodního kamene

  Každý touží po čisté a uklizené koupelně. Často se ale setkáváme se žlutými skvrnami, které vznikají kvůli velkému množství železa ve vodě. Skvrny nejsou žádným způsobem škodlivé, ale nevypadají zrovna působivě. Nejlepším způsobem, jak se vodního kamene zbavit, je namočit závěs do osmi litrů vody smíchanými s 2dcl bělidla. Ujistěte se, že je závěs úplně ponořený, můžete použít kámen k jeho zatížení. Nezapomeňte v průběhu celého procesu používat gumové rukavice. Závěs nechte namočený 24 hodin a pak jej vyperte na 40 °C. Ihned po vyprání ho pověste. Hotovo! Váš závěs by měl být čistý a zbavený vodního kamene!

  Použijte ocet na barevné závěsy

  Pozor, barevné závěsy bělidlem nečistěte, protože byste mohli zničit jejich barvy! Jako náhradu použijte ocet, který ale sám o sobě nemusí skvrny odstranit úplně. Zkuste tedy použít i čisticí sprej na vodní kámen.

  Čištění sprchového závěsu bez pračky

  Pokud máte sprchový závěs, který se nedá prát, vydrhněte skvrny čisticím tekutým pískem. Nechte písek ještě 15 minut působit, než závěs opláchnete vlažnou vodou. I v tomto případě používejte gumové rukavice a postupujte podle pokynů na obalu. Pokud nemůžete sušit závěs venku, otevřete okna nebo zajistěte dostatek ventilace. Jinak se na závěsu může začít tvořit plíseň a budete muset celý proces čištění opakovat.