Zrcadla do každé místnosti - kulatá, hranatá, stojací i na stěnu

Zrcadla opticky zvětší každý prostor a jsou skvělým doplňkem do interiéru. Troufáme si tvrdit, že jsou doma nepostradatelná. Použití zrcadel v malých prostorech asi není žádnou novinkou. My pro vás máme ale vylepšení. Umístěte zrcadlo naproti oknu tak, aby pak mohlo odrážet světlo zvenčí a vytvářet tak iluzi dalšího okna. Přirozené denní světlo má pozitivní efekty na interiér i na naši náladu. Rafinované rozmístění zrcadel může světlo odrážet a tím tak prostor zesvětlit. To je důležité hlavně v zimě, kdy je i tak světla poměrný nedostatek. Díky světlu navíc například více vyniknou všechny barevné doplňky.

U nás najdete zrcadla do chodby i dekorativní zrcadla.

Zrcadlo postavené na zemi

Zrcadla, které postavíte na zem samozřejmě zaberou více místa, ale můžou skvěle doplnit prázdné místo, které se vám nedaří nijak jinak oživit.

Tip: k zrcadlu umístěte větší květinu v květináči, váš interiér se pěkně zazelená.

Výběr zrcadla

Velikost zrcadla:

 • Pokud sháníte zrcadlo do šatny, pravděpodobně budete potřebovat takové, ve kterém uvidíte celou postavu. Zrcadlo v předsíni by tak mělo být velké nebo středně velké, abyste si při odchodu mohli zkontrolovat svůj outfit.
 • I když zrcadlo používáte jen jako dekoraci, nebojte se z něj udělat ústřední prvek místnosti. Například zrcadlo s ozdobným rámem se k tomu bude perfektně hodit.
 • Nezapomeňte také vybrat zrcadlo, které je velikostně úměrné ostatním kouskům v místnosti. Pokud ho zavěsíte nad příborník nebo pohovku, mějte na paměti, že by mělo být velké zhruba do dvou třetin velikosti nábytku a nikdy by nemělo být širší, než co je umístěno pod ním.

Tvar zrcadla:

 • Čtvercová nebo obdélníková zrcadla jsou pravděpodobně nejběžnější a logicky bývají bezpečnou volbou. Lze je navíc snadno umístit na zeď.
 • Své výhody však mají i jiné tvary. Oválné nebo kulaté zrcadlo je skvělou volbou, která dokáže zjemnit vzhled hranaté pohovky. Kulaté ozdobné zrcadlo také skvěle doplní minimalistický skandinávský styl a nemusíte se navíc bát, že byste ho pověsili křivě.

Rám zrcadla:

 • Zrcadla jsou k dispozici jak bez rámu, tak s řadou různých rámů: černé, bílé, zlaté nebo dřevěné, široké nebo úzké, jednoduché nebo zdobené. Je to do značné míry rám zrcadla, který určuje styl a jak zrcadlo zapadne do zbytku interiéru.
 • Zrcadlo ale může být také prvkem, který dodá vašemu domovu vhodný kontrast. Pokud je váš styl romantický, může být zrcadlo s jednoduchým rámem tou správnou volbou. Pokud je váš styl minimalistický, může ho podtrhnout zrcadlo s krásně zdobeným rámem.
 • Pokud chcete, aby malý pokoj působil prostornějším dojmem, pořiďte si zrcadlo bez rámu – je to jeden z nejlepších způsobů, jak prostor opticky zvětšit.

Kde je potřeba zrcadlo?

Nemusíte se omezovat a zrcadlo věšet jen v koupelně nebo na chodbě. Zrcadla mají mnoho výhod, takže jsou ideální i do obývacích pokojů či jídelen, nebo do každé malé či tmavé místnosti, kde pomáhají prosvětlit prostor.

Existuje však několik věcí, kterým byste se při použití zrcadel měli vyhnout:

 • Nezavěšujte zrcadlo naproti vaší posteli. Při usínání, je důležité, aby vás nerušil pohled na vlastní pohyby nebo pohyby vašeho partnera odrážející se v zrcadle.
 • Nezavěšujte dvě zrcadla proti sobě. Světlo by se totiž odráželo z jednoho zrcadla do druhého.
 • Nezavěšujte zrcadlo přímo naproti oknu. Zrcadlo bude sice odrážet denní světlo do vašeho pokoje, což jej může rozjasnit, ale zároveň vás může oslepovat.
 • Nevybírejte do koupelny zrcadlo s dřevěným rámem. Zrcadlo by mělo odolat vlhkosti.