Rozhovor s naším dlouholetým zaměstnancem Martinem Liškou.

Kariéra v JYSKu

Zajímá vás, jaké je pracovat ve skandinávské firmě? Nebo jestli je opravdu možné vypracovat se z prodavače až do nejvyššího managementu? Přečtěte si rozhovor s naším dlouholetým zaměstnancem Martinem Liškou, který v JYSKu pracuje přes 10 let, a dozvíte se, jak to u nás chodí.

Martine, v JYSKu jsi začínal jako spousta dalších na prodejně. Stal ses vedoucím prodejny, pak tě dlouho v Praze a Středních Čechách znali jako oblastního manažera. Nedávno jsi znovu postoupil na novou pozici. Jakou?

Oslovili mě, jestli se chci přihlásit do zácviku na Obchodního ředitele, a stát se tak součástí vedení celé firmy. Jelikož jsem dostal takovou důvěru a zároveň mám rád změny a nové výzvy, s nabídkou jsem bez váhání souhlasil. Nakonec se mi podařilo úspěšně absolvovat i přijímací pohovor v Dánsku, a vše mohlo začít.

Jaké bylo vést tým prodejen a zároveň se připravovat na práci obchodního ředitele?

Vzhledem ke složité situaci na trhu práce to nebylo jednoduché, ale díky skvělým kolegům na prodejnách, kteří nepolevují v nasazení a dobré náladě, jsem měl čas na obojí. Velkým benefitem je, že tréninkový program je mezinárodní, a tak má člověk příležitost poznat se s kolegy z jiných zemí, slyšet jejich názory a sbírat kontakty a zkušenosti.

V čem se tvá nová práce liší?

Musel jsem začít přemýšlet o pracovních věcech v širším kontextu a hlavně si připravovat případné nástupce. To obnáší mimo jiné i to, že se musíte, alespoň zpočátku, překonat a dát vybraným lidem větší samostatnost a důvěru pro plnění úkolů. Bez zapojení kolegů bych přechod na pozici obchodního ředitele těžko zvládal. Naštěstí si v nových rolích vedou výborně, a koneckonců: jejich růst znamená i můj růst.

Co tě takovou dobu drží v JYSKu?

Nedávno jsem u JYSKu slavil 10 let. Nikdy by mne nenapadlo, že tu vydržím tak dlouho! Ale vzhledem k tomu, že jsem vždy dostal šanci přijmout další výzvu, utekly ty roky strašně rychle. Mimo to mě tu samozřejmě drží kolegové, kteří jsou odhodlaní dělat svoji práci na maximum. A navíc je s nimi, když to čas dovolí, i skvělá zábava.Chcete se přidat k nám do týmu? Právě hledáme nové kolegy! Více ZDE.