Záclona a závěs pro okno v každé místnosti

Záclony a závěsy dokážou zútulnit každou místnost ve vašem bytě či domě. Zatímco záclony mají v interiéru spíše funkci dekorační, závěsy poslouží i prakticky třeba k zabránění průniku nežádaného světla přes okno do pokoje. K tomuto účelu vám nejlépe poslouží zatemňovací závěsy, které v JYSKu najdete v různých barvách.

Použití dlouhých závěsů navíc již není při dekoraci interiéru něco „zakázaného". Dlouhé závěsy nabývají na oblíbenosti a jejich využití k vylepšení interiéru oken je v posledních letech trendem hlavně v obývacích pokojích. Jsou tedy nejen praktické, ale také pomáhají estetice v interiéru.

Vybírejte z různých délek, látek a vzorů. Najdete u nás rovněž garnýže a další doplňky. V JYSKu vám také poradíme s údržbou závěsů.

Dlouhé závěsy pozvednou místnost

Použití dlouhý závěsů již není při dekoraci interiéru něco "zakázaného". Dlouhé závěsy nabývají na oblíbenosti, hlavně v obývacích pokojích. Jsou totiž nejen praktické, ale také pomáhají estetice v interiéru. Dlouhé závěsy v místnosti pozvednou její přednosti, pomůžou definovat styl a atmosféru. Mají specifický vliv na obývací pokoj. Záleží na materiálu a barvě, kterou zvolíte.

Praní závěsů

Pokud je na závěsu uvedená informace o čištění, určitě se jí řiďte. Doporučujeme jemný program, ideálně takový, který je určený na vlnu a je s nízkým počtem otáček. Důležité je, aby bylo okolo závěsů dostatek vody, která látku chrání. Pokud máte dlouhé a velké závěsy, měli byste zvážit, jestli není lepší je vyprat jeden po druhém, aby měl každý z nich v pračce dostatek místa a vody.

Pokud si nejste jistí, jestli můžete závěsy prát v pračce, raději je vyperte v ruce. Ať už je vyperete jakkoli, je dobré je pověsit ještě za mokra, aby se vám během sušení zbytečně nezmačkaly. Dobře z nich vyždímejte rukama vodu a nebo je nechte odstředit při malých otáčkách v pračce. Při sušení pod ně položte noviny nebo ručník, které vstřebají přebytečnou vodu.