Vrchní matrace pro ještě větší pohodlí

Aby vám vaše matrace vydržela dlouhá léta, doporučujeme k ní přikoupit kvalitní vrchní matraci. Vrchní matrace vdechne nový život vaší staré matraci, poskytne vyšší míru pohodlí, může kompenzovat přílišnou tvrdost nebo měkkost matrace a poskytnout vám stabilnější povrch pro spánek. Vrchní matrace se také používá jako ochranná vrstva na pružinovou nebo pěnovou matraci. Pomůže zachovat tvar matrace a zajistí čistší prostředí postele, protože pohlcují část potu, který se z těla během noci uvolňuje. Zabránění přímého kontaktu potu s matrací také napomůže prodloužit životnost samotné matrace. Potah můžete navíc sundat a vyprat, většinou při teplotě 60 °C. Matraci můžete také chránit pomocí chrániče matrace, který je tenčí než vrchní matrace. Připevní se k matraci pomocí popruhů a dá se snadno sundat a vyprat. Pokud si nejste výběrem jisti přečtěte si našeho průvodce výběrem vrchní matrace a chrániče matrace. Nabízíme také nepropustná prostěradla

Výhody vrchní matrace

  • Poskytuje větší pohodlí a oporu při spánku.
  • Pomůže, pokud máte příliš tvrdou nebo měkkou matraci.
  • Chrání matraci před vlhkostí a opotřebením.
  • Matrace si díky vrchní matraci zachová svůj původní tvar.

Nevýhody vrchní matrace

  • Dělá postel vyšší: Díky vrchní matraci může být vaše postel o něco silnější, protože přidáte další vrstvu. To by mohlo mít vliv na to, jak se vaše staré povlečení hodí k posteli.
  • Počáteční vůně: Matrace z paměťové pěny může mít prvních pár dní po vybalení určitou vůni. To lze zmírnit tím, že matraci před použitím několik dní vyvětráte.
  • Čištění: Většina matrací od společnosti JYSK má potah se zipem, takže je lze prát v pračce (vždy se podívejte do návodu k praní na výrobku). Na vrchní matraci je dobré použít chránič. 

Jakou vrchní matraci si vybrat?

Nejdůležitější při výběru vrchní matrace je najít model, který vám bude příjemný a poskytne vám ergonomickou oporu, kterou váš typ těla potřebuje. Preferujete vaši postel měkčí či tvrdší? Máte rádi chlad či teplo při spánku? To vše je potřeba při výběru vrchní matrace zvážit. Vrchní matrace musí také sedět na vaši stávající matraci a postel. Pro více informací o výběru top matrací si přečtěte našeho průvodce výberem vrchní matrace nebo chrániče matrace a nebo se podívejte na náš blog.