Vrchní matrace zajistí ještě větší pohodlí

Aby vám vaše matrace vydržela dlouhá léta, doporučujeme k ní přikoupit kvalitní vrchní matraci. Vrchní matrace se obvykle používá jako ochranná vrstva na pružinovou nebo pěnovou matraci. Pomůže zachovat tvar  matrace a zajistí čistší prostředí postele, protože pohlcují část potu, který se z těla během noci uvolňuje. Zabránění přímého kontaktu potu s matrací také napomůže prodloužit životnost samotné matrace. Vrchní matrace poskytují vyšší míru pohodlí a dokážou kompenzovat přílišnou tvrdost nebo měkkost matrace. Jejich potah můžete navíc sundat a vyprat, většinou při teplotě 60 °C. Matraci můžete také chránit pomocí chrániče matrace, který je tenčí než vrchní matrace. Připevní se k matraci pomocí popruhů a dá se snadno sundat a vyprat. Pokud si nejste výběrem jisti přečtěte si našeho průvodce výběrem vrchní matrace a chrániče matrace. Nabízíme také nepropustná prostěradla

12 výrobky/výrobků
  12 výrobky/výrobků

  Výhody vrchní matrace

  • Poskytuje skvělý komfort.
  • Pomůže, pokud máte příliš tvrdou nebo měkkou matraci.
  • Chrání matraci před vlhkostí a opotřebením.
  • Matrace si díky vrchní matraci zachová svůj původní tvar.

  Nevýhody vrchní matrace

  Vrchní matrace nevýhody nemají, jediný problém by mohlo být příliš malé prostěradlo. V nabídce JYSKu ale najdete prostěradla, která jsou určená pro vyšší matrace či matrace s vrchní matrací.

  Jakou vrchní matraci si vybrat?

  Výběr vrchní matrace je vysoce individuální. Preferujete vaši postel měkčí či tvrdší? Máte rádi chlad či teplo při spánku? Vrchní matrace musí také sedět na vaši stávající matraci a postel. Dejte si na výběru záležet a zvažte všechny tyto otázky. Pro více informací o výběru top matrací si přečtěte našeho Průvodce postelemi a nebo se podívejte na náš blog.