Dosáhni dál než si vůbec myslíš, že dokážeš

„Reach further - Dosáhni dál než si vůbec myslíš, že dokážeš!“

Seznamte se s naší kolegyní Denisou Kopilčákovou, která už více než rok pracuje v prodejně JYSKu v Orlové na pozici prodejní asistentky. Od října 2019 se účastní TALENT programu, ve kterém se připravuje na pozici Zástupce manažera prodejny.

Kde jsi Deniso pracovala před JYSKem?

Pracovala jsem v komunitním centru, kde jsem se věnovala dětem a sportovním aktivitám, ať už to bylo přímo v centru, nebo venku, během výletů. Prostě jsem dětem dělala zábavný program.

Proč jsem se rozhodla jít právě do JYSKu?

Upřímně, mám to blízko z domova, JYSK nabízí skvělé finanční ohodnocení a ráda prodávám. V prodeji mám bohaté zkušenosti, takže jsem o sobě věděla, že se dokážu v JYSKu uplatnit.

Navíc jsem si před pohovorem zkontrolovala recenze na JYSK jako zaměstnavatele na několika online diskuzních fórech a drtivá většina z nich byla kladná, takže se pro mě JYSK stal jasnou volbou.

Jak po více než roce JYSK naplnil tvá očekávání?

Všechna očekávání se naplnila a navíc se mi líbí, že JYSK pořádá pro zaměstnance různé soutěže, pracuje tu hodně soutěživých lidí. Nevím, co víc bych řekla, líbí se mi tady.

Uvažovala si při nástupu do JYSKu o tom, že bys mohla být v budoucnu manažerkou?

Ze začátku vůbec, řada věcí pro mě byla nová a nebyla jsem si jistá. Postupem času jsem o tom ale začala přemýšlet. Zlomový moment byl, když jsem školila své kolegy na prodejně v rámci produktového školení. Byla na něm přítomna i má kolegyně z HR oddělení Jarka Dovalová, která mi dala pozitivní zpětnou vazbu. Zároveň jsem věděla, že se JYSK věnuje rozvoji zaměstnanců a dává příležitosti v budování kariéry. Tak se to všechno sešlo a jsem v TALENT programu!

Co musí zaměstnanec splňovat, aby se stal členem TALENT programu?

Můj oblastní manažer Martin Kubík mě hned někdy na začátku po mém nástupu do JYSKu chválil, za skvělý projev při prezentování svého úseku před mými novými kolegy na prodejně, přestože jsem byla čerstvým zaměstnancem, nebyla ze mě cítit nervozita a to se mu líbilo. Ačkoli zatím nejsem na manažerské pozici, myslím, že se v našem týmu dokážu prosadit a mám u ostatních kolegů přirozený respekt. A také věci dotahuji do konce. Takže mít rád výzvy, být rozhodný, nebát se prosadit a věci dokončovat.

Co jsi se doposud v TALENT programu naučila?

Především jsem se zlepšila ve vedení zaměstnanců. Zamýšlím se nad tím, s kým mluvím a jak nejlépe mu věci podat, předat, vysvětlit. Ověřuji si, otázkami, že daný člověk věci porozuměl. Hodně mi pomáhá zpětná vazba, stále se to učím a baví mě to, snažím se jí během směn pravidelně používat.

Navíc mám nastavené osobní rozvojové akce šité na míru mým potřebám a cítím, že věci nabraly na rychlosti.

Také mě napadá, že kdybych měla ještě jednou odpovědět na tvou otázku zda-li JYSK naplnil má očekávání, tak by mě ani ve snu nenapadlo, že se budu v JYSKu tak intenzivně rozvíjet. To je opravdu super! Vůbec jsem to nečekala.

Proč bys práci v JYSKu doporučila ostatním?

Na začátku jsem řekla, že JYSK dobře platí, ale to není to hlavní. Na prvním místě bych zmínila kariérní růst pro ty, kteří o něj stojí a usilují. Práce v JYSKu totiž není jen o postávání na kase. Je především o překonávání sama sebe, o každodenní práci na sobě samém, o překonávání výzev. Díky tomu se stáváme silnější, chytřejší, zkušenější a produktivnější a může být na sebe právem hrdí. Člověk tu nezakrní. Je toho sice hodně, hlavně na začátku, ale vzájemně se podporujeme a pomáháme si, tyhle vlastnosti tu hodnotím jako velmi pozitivní.

Deniso děkuji za rozhovor a přeji ti hodně štěstí.