Už potřetí jsme obhájili titul Nejlepšího zaměstnavatele

Už potřetí jsme obhájili titul Nejlepšího zaměstnavatele

Už potřetí se společnosti JYSK podařilo získat titul Nejlepšího zaměstnavatele v České republice i na Slovensku. Ocenění udělené společností Kincentric je výsledkem rozsáhlého průzkumu a zpětné vazby zaměstnanců, kteří opět vyjádřili svoji spokojenost a motivaci v práci.

Společnost Kincentric ocenila nejlepší zaměstnavatele v České republice a na Slovensku za rok 2020. Již potřetí za sebou jsme měli tu čest převzít toto prestižní ocenění, které je velkým zadostiučiněním a jedním z nejcennějších úspěchů každého zaměstnavatele.

Zmíněným titulem jsou zaměstnavatelé oceňováni na základě svých schopností dosáhnout výjimečných výsledků ve čtyřech oblastech – motivace zaměstnanců, adaptace a flexibilita společnosti, inspirativní vedení a zaměření na talenty. Rozvoj a vzdělávání zaměstnanců společně s talentovými programy jsou silnou stránkou JYSKu. To potvrdilo více než 80 % dotazovaných zaměstnanců.

K tomu se vyjádřil Jan Bek, HR manažer JYSKu v České republice a na Slovensku: „Přestože možnosti cestování a vzájemného setkávání jsou díky náročné situaci minimální, nebo téměř nemožné, nerezignovali jsme a veškeré rozvojové aktivity přesunuli do online prostředí. Zjistili jsme, že to funguje, ačkoliv to není tak příjemné jako se setkávat tváří v tvář, ale je to stále daleko lepší, než nedělat nic. Naše rozvojové programy jsou šité na míru talentům na manažerské pozice na JYSK prodejnách. Ti nejúspěšnější se pak ucházejí o účast v programu pro budoucí oblastní manažery, nebo ještě lépe o účast v mezinárodním rozvojovém programu pro obchodní ředitele, tzv. Retail Manager Trainee Program. Naším dlouhodobým cílem je obsadit 80 % volných manažerských pozic v JYSKu vlastními kandidáty.“

Vyhlášení výsledků proběhlo s ohledem na situaci již podruhé virtuálně v rámci odborného webináře. Na fotce Peter Brányik, generální ředitel JYSK Česká republika a Slovensko (vpravo) a Jan Bek, HR manažer JYSK Česká republika a Slovensko.

Zpětná vazba od zaměstnanců

Společnost Kincentric, světový lídr v oblasti lidských zdrojů, se průzkumu českých a slovenských společností věnuje již od roku 2004. Titul Zaměstnavatel roku se uděluje na základě názoru zaměstnanců, který vyjádří prostřednictvím dotazníku.

Průzkum v podobě dotazníku probíhal v listopadu 2020, v době přísných opatření spojených s koronavirem. Na základě vládních opatření došlo k uzavření prodejen. Jak vedení, tak zaměstnanci společnosti museli čelit nové situaci. Ta se promítla i do průzkumu, ve kterém byly zahrnuté otázky týkající se reakce vedení společnosti na pandemii a problémy s ní spojené.

„V době uzavřených prodejen bylo náročné udržet pozitivní naladění v rámci společnosti. Klíčovým momentem bylo opětovné otevření prodejen jako výdejních míst pro online objednávky. To bylo pro spoustu zaměstnanců, kteří v době uzavření museli být doma, novým impulsem. Jak jsme se zpětně dozvěděli z reakcí na naší interní facebookové skupině, kolegové to vnímali jako správný směr. Vzájemně se podporovali a šili roušky.
Zároveň jsme nechtěli dopustit, aby naši zákazníci přišli o možnost nakupovat výhodně. Společně se všemi zaměstnanci jsme se vydali cestou e-shopu. Všichni přiložili ruku k dílu, nikdo se neskrýval a nikdo nechtěl zůstat doma na překážkách. Patří jim mé díky,“ řekl generální ředitel Peter Brányik.

Jednou z klíčových oblastí při udělování titulu je vysoké hodnocení v oblasti motivace zaměstnanců. Z odpovědí zaměstnanců JYSKu v České republice i na Slovensku vyplývá, že je společnost inspiruje k co nejlepším každodenním výkonům. Rádi se pochlubí svou prací a svého zaměstnavatele by doporučili svým známým.

Peter Brányik dodává: „Neexistuje způsob jak donutit člověka, aby byl na něco či někoho hrdý. Existuje jen upřímnost v názorech, rozhodnost v jednání a důvěra ve schopnosti druhých. Pokud k tomu přidáte pokoru lídrů být k službám při rozvoji svých lidí, tak se možná něčeho jako je hrdost dočkáte.“

Průzkum Kincentric Best Employer 2020

Kincentric, v minulosti součást společnosti AON Hewitt, je mezinárodní poradenská společnost v oblasti řízení lidských zdrojů. Průzkum Kincentric Best Employer probíhá v České republice a na Slovensku od roku 2004.

Klíčové parametry společností, které se o titul ucházejí, jsou porovnávány v období tří let. Díky tomu jsou kritéria relevantní a stabilní. V tomto ročníku se zúčastnilo 204 společností z České republiky a 146 ze Slovenska.

JYSK na Slovensku a v České republice

  • Dnes má JYSK 97 prodejen v České Republice a 47 na Slovensku.
  • Pro JYSK pracuje 750 zaměstnanců v České republice a 400 na Slovensku.