JYSK pomáhá Ukrajině

Situace na Ukrajině se mění z hodiny na hodinu a hlavním cílem JYSKu zůstává ochrana našich zaměstnanců a jejich blízkých a také pomoc uprchlíkům na Ukrajině i mimo ni.

Abychom ochránili naše zaměstnance, rozhodli jsme se ve čtvrtek 24. února 2022 ráno dočasně uzavřít všech našich 86 prodejen na Ukrajině.
Od té doby byla řada prodejen znovu otevřena, protože si naši ukrajinští zaměstnanci přáli lokálně pomoci.

Zde je přehled některých hlavních věcí, které JYSK v současnosti dělá:

  • Abychom pomohli lidem na Ukrajině, z centrály JYSKu v Dánsku spolupracujeme s dánským ministerstvem zahraničí a ukrajinským velvyslanectvím v Kodani na darování relevantních výrobků lidem v nouzi. Distribuce výrobků je řešena prostřednictvím Agentury OSN pro uprchlíky, UNHCR.
  • V sousedních zemích – Polsku, Slovensku, Rumunsku a Maďarsku – se naše týmy managementu snaží zajistit dary relevantních výrobků velkým humanitárním organizacím, které vědí, jak co nejefektivněji poskytnout pomoc co největšímu počtu lidí.
  • Vyhraněné týmy JYSKu v sousedních zemích pomáhají také kolegům, kteří utíkají z Ukrajiny, s hledáním bydlení a zaměstnání.
  • JYSK také zřizuje fond, do kterého mohou přispět všichni zaměstnanci JYSKu a o který se bude starat ukrajinský tým managementu. JYSK daroval 1 milion DKK jako počáteční částku.
     

Jak můžete jako zákazník pomoci?

Jsme vděční za množství zákazníků, kteří nás oslovují a ptají se, zda by mohli přispět prostřednictvím JYSKu.

Kromě našich výše uvedených akcí vyzýváme všechny, aby darovali peníze velkým humanitárním organizacím. To je nyní nejlepší způsob, jak pomoci na Ukrajině.

Velké humanitární organizace vědí, jak co nejefektivněji poskytnout pomoc co největšímu počtu lidí.


MODLÍME SE ZA MÍR