Zahradní sedací soupravy z artwoodu, výpletu a kovu

V široké nabídce JYSKu najdete různé zahradní sedací soupravy kombinující artwood s umělým ratanem nebo kovem. Artwood je syntetický materiál vyznačující se vysokou odolností. Vzhledem připomíná dřevo, narozdíl od dřeva ale vyžaduje minimální údržbu.  Je ideální volbou pro ty, kdo chtějí elegantní a trvanlivý zahradní nábytek, který odolá povětrnostním vlivům a může zůstat venku po celý rok. Zahradní nábytek z artwoodu není pouze funkční, ale také lehčí než jiné varianty, jako zahradní kovová nábytek a zahradní dřevěný nábytek. Vyberte si zahradní sestavu z JYSKu a vytvořte si elegantní a pohodlné posezení na vaší zahradě, terase nebo balkoně. Svou zahradní sestavu nezapomeňte doplnit polstry. 

Ratanová sestava na zahradu

Každý balkón a terasa si zaslouží krásnou zahradní sestavu. A proč si nepořídit set z umělého ratanu, který vám ušetří čas, jelikož nevyžaduje složitou údržbu.

Umělý ratan je vyrobený ze syntetických vláken, ratan je přírodním materiálem pocházejícím z tropických stromů a rostlin. Oba materiály nábytku propůjčují vzdušný a lehký vzhled, jsou také bytelnými a zároveň flexibilními materiály. Hodí se do prostorů s různými podmínkami co se týče teploty a vlhkosti. Jsou udržitelnější a pěkně vypadají. Mimo to jsou také cenově dostupné, praktické a lehké.

Oba typy ratanu jsou odolné vůči každodennímu použití. Vydrží dlouho a obstojí teplo i zimu. Mají také klasický vzhled, který se neopotřebí a jen tak vás neomrzí. Ratan zapadne do jakéhokoli stylu a barevného schématu vaší terasy či balkónu. Jedná se tedy i o perfektní součást vaší již zařízené zahrady, jednoduše přidáte pár míst k sezení pomocí ratanového nábytku.

Jak oživit ratanovou sestavu zahradního nábytku

Na přírodní ratan musíte být trošku opatrnější než na umělý. Nejdříve odstraňte případnou hlínu či mech pomocí tvrdého kartáče nebo vysavače. Čistěte jemně, abyste nepoškodili povrch nábytku, ale zároveň pečlivě, abyste se dostali do každé spáry. Dobrým pomocníkem je zubní kartáček, který se dostane všude. Pak namočte čistící houbičku či hadřík do mýdlové vody a otřete povrch celého nábytku. To samé ještě zopakujte, ale tentokrát s čistou vodou. Nakonec ještě setřete suchým hadříkem.