Jak si vybrat zahradní nábytek

Jak si vybrat zahradní nábytek

Užijte si léto co nejlépe s tím správným zahradním nábytkem. Zahradní nábytek může být vyrobený z různých materiálů a vybrat si není jednoduché. V tomto průvodci se dozvíte více o věcech, kterých byste si měli všímat. Představíme vám také více možností, co se týče zahradního nábytku. Takže až přijde čas na koupi, budete si vědět rady.

  • Pohodlí
    Zahradní nábytek by měl být dostatečně pohodlný, abyste v něm vydrželi sedět i několik hodin. Zahradní židle by tedy měla poskytnout vašim zádům i nohám správnou oporu. Důležitou úlohu hraje také výška zahradního nábytku, na kterou také berte při výběru zřetel. Například: jsou opěrky na ruce dost vysoké, abyste se mohli pohodlně opřít? Předtím, než nábytek koupíte, dobře si ho vyzkoušejte a zjistěte, jestli vám vyhovuje jak na kratší, tak i delší posezení.
  • Funkčnost
    Splňuje zahradní nábytek účel, kvůli kterému si ho kupujete? Je dobré mít nábytek, který můžete jednoduše naskládat na sebe či složit úplně tak, aby nezabíral místo a zároveň jste ho mohli jednoduše přesunout. Zkontrolujte také, jestli se židle dají pohodlně zasunout pod stůl, aby jste je při jejich nepoužívání mohli částečně schovat pod stůl.
  • Údržba
    Ideální je, když zahradní nábytek nevyžaduje údržbu žádnou. Léto by přeci mělo být spojené s dlouhými dny plnými odpočinku, které si nechcete kazit péčí o zahradní nábytek. Proto si před koupí zvažte, z jakého materiálu nábytek chcete. Každý materiál totiž vyžaduje jinou míru údržby.

Níže najdete krátký popis jednotlivých materiálů, ze kterých je zahradní nábytek JYSKu vyroben.

Zahradní nábytek z materiálu artwood

Nábytek z umělého dřeva značky JUTLANDIA nevyžaduje údržbu, je odolný vůči vlivům počasí a můžete ho nechat venku po celý rok. Artwood je pevný materiál s UV-ochranou a krásnou dřevěnou strukturou. Spojuje v sobě design, funkčnost a odolnost. Nábytek stačí jednoduše umýt mýdlem a vodou.

Zahradní nábytek z materiálu artwood

Zahradní nábytek z hliníku

Nábytek ze série JUTLANDIA ALUMINIUM nevyžaduje údržbu, je odolný vlivu počasí a můžete ho nechat venku po celý rok. Všechen hliníkový nábytek má kvalitní povrch, který učinně chrání před poškrábáním a skrvnami. Zahradní nábytek z hliníku je lehký a tedy snadno přesunutelný. Nábytek stačí umýt mýdlem a vodou.

Zahradní nábytek z hliníku

Zahradní nábytek z tvrdého dřeva

Nábytek ze série JUTLANDIA HARDWOOD je pevný, odolný nábytek v klasickém skandinávském stylu. Většina dřevěného nábytku v JYSKu má certifikát FSC® N001715. To znamená, že je nábytek vyrobený ze dřeva z trvale udržovaných lesů, které zajišťují slušné podmínky pro život zvířat a lidí. Životnost svého dřevěného zahradního nábytku prodloužíte pravidelným ošetřováním olejem. Více o údržbě se dočtete v průvodci údržby o dřevěný nábytek.

Zahradní nábytek z tvrdého dřeva

 

Zahradní nábytek z plastu

Pokud se rozhodnete pro zahradní nábytek z plastu, získáte za nízkou cenu kvalitní a pohodlný nábytek. Plastový nábytek je vyrobený polypropylénu s ochranou proti UV záření. Je to čistý a velmi odolný typ plastu, který si zachová svou barvu po mnoho let a nevytvoří se na něm žádné skvrny. Nábytek stačí umít mýdlem a vodou.

Zahradní nábytek z plastu

 

Zahradní nábytek z jiných materiálů

Ratan a kamenina jsou další materiály, ze kterých může být zahradní nábytek vyroben. Přírodní ratan můžete očistit drsným kartáčem nebo vysavačem. Kameninu stačí umýt vodou a mýdlem. Pozor, nábytek z těchto materiálů mění barvu jejich používáním a po čase se od sebe jednotlivé kousky nábytku mohou lišit.

Objevit více

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

Průvodce: Výběr ideálního zahradního stolu

Průvodce: Výběr ideálního zahradního stolu

Průvodce: modulární zahradní souprava

Průvodce: modulární zahradní souprava