Jak si vybrat zahradní nábytek

Jak si vybrat zahradní nábytek

Užijte si léto co nejlépe s tím správným zahradním nábytkem. Zahradní nábytek může být vyrobený z různých materiálů a vybrat si není jednoduché. V tomto průvodci se dozvíte více o věcech, kterých byste si měli všímat. Představíme vám také více možností, co se týče zahradního nábytku. Takže až přijde čas na koupi, budete si vědět rady.

  • Pohodlí
    Zahradní nábytek by měl být dostatečně pohodlný, abyste v něm vydrželi sedět i několik hodin. Zahradní židle by tedy měla poskytnout vašim zádům i nohám správnou oporu. Důležitou úlohu hraje také výška zahradního nábytku, na kterou také berte při výběru zřetel. Například: jsou opěrky na ruce dost vysoké, abyste se mohli pohodlně opřít? Předtím, než nábytek koupíte, dobře si ho vyzkoušejte a zjistěte, jestli vám vyhovuje jak na kratší, tak i delší posezení.
  • Funkčnost
    Splňuje zahradní nábytek účel, kvůli kterému si ho kupujete? Je dobré mít nábytek, který můžete jednoduše naskládat na sebe či složit úplně tak, aby nezabíral místo a zároveň jste ho mohli jednoduše přesunout. Zkontrolujte také, jestli se židle dají pohodlně zasunout pod stůl, aby jste je při jejich nepoužívání mohli částečně schovat pod stůl.
  • Údržba
    Ideální je, když zahradní nábytek nevyžaduje údržbu žádnou. Léto by přeci mělo být spojené s dlouhými dny plnými odpočinku, které si nechcete kazit péčí o zahradní nábytek. Proto si před koupí zvažte, z jakého materiálu nábytek chcete. Každý materiál totiž vyžaduje jinou míru údržby.

Níže najdete krátký popis jednotlivých materiálů, ze kterých je zahradní nábytek JYSKu vyroben.

Zahradní nábytek z materiálu artwood

Nábytek z umělého dřeva značky JUTLANDIA nevyžaduje údržbu, je odolný vůči vlivům počasí a můžete ho nechat venku po celý rok. Artwood je pevný materiál s UV-ochranou a krásnou dřevěnou strukturou. Spojuje v sobě design, funkčnost a odolnost. Nábytek stačí jednoduše umýt mýdlem a vodou.

Zahradní nábytek z materiálu artwood

Zahradní nábytek z hliníku

Nábytek ze série JUTLANDIA ALUMINIUM nevyžaduje údržbu, je odolný vlivu počasí a můžete ho nechat venku po celý rok. Všechen hliníkový nábytek má kvalitní povrch, který učinně chrání před poškrábáním a skrvnami. Zahradní nábytek z hliníku je lehký a tedy snadno přesunutelný. Nábytek stačí umýt mýdlem a vodou.

Zahradní nábytek z hliníku

Zahradní nábytek z tvrdého dřeva

Nábytek ze série JUTLANDIA HARDWOOD je pevný, odolný nábytek v klasickém skandinávském stylu. Většina dřevěného nábytku v JYSKu má certifikát FSC® N001715. To znamená, že je nábytek vyrobený ze dřeva z trvale udržovaných lesů, které zajišťují slušné podmínky pro život zvířat a lidí. Životnost svého dřevěného zahradního nábytku prodloužíte pravidelným ošetřováním olejem. Více o údržbě se dočtete v průvodci údržby o dřevěný nábytek.

Zahradní nábytek z tvrdého dřeva

 

Zahradní nábytek z plastu

Pokud se rozhodnete pro zahradní nábytek z plastu, získáte za nízkou cenu kvalitní a pohodlný nábytek. Plastový nábytek je vyrobený polypropylénu s ochranou proti UV záření. Je to čistý a velmi odolný typ plastu, který si zachová svou barvu po mnoho let a nevytvoří se na něm žádné skvrny. Nábytek stačí umít mýdlem a vodou.

Zahradní nábytek z plastu

 

Zahradní nábytek z jiných materiálů

Ratan a kamenina jsou další materiály, ze kterých může být zahradní nábytek vyroben. Přírodní ratan můžete očistit drsným kartáčem nebo vysavačem. Kameninu stačí umýt vodou a mýdlem. Pozor, nábytek z těchto materiálů mění barvu jejich používáním a po čase se od sebe jednotlivé kousky nábytku mohou lišit.

Objevit více

Jak si vybrat zahradní květináč

Jak si vybrat správnou zahradní sedací soupravu

Výhody kulatých zahradních stolů

Jak si zařídit balkón nebo malou terasu

Najít nejbližší prodejnu JYSK

Nechte si poradit od našeho personálu a objevte širokou nabídku na prodejně JYSK.