Černý a dřevěný zahradní stůl a 4 zahradní židle na terase

Průvodce: Výběr ideálního zahradního stolu

Středobodem všech venkovních prostor, od zahrad až po terasy a balkony v našich domovech, je zahradní stůl - místo, kde se scházíme se svými blízkými, abychom si vychutnali jídlo a vzájemnou společnost. Ať už rádi pořádáte  rodinná setkání, intimní večeře nebo jen odpočíváte u své oblíbené ranní kávy, zahradní stůl slouží jako ústřední prvek pro vaše venkovní radovánky.

Koupit nejen nový zahradní stůl, ale i dokonalý zahradní stůl pro potřeby vás a vaší rodiny může být obtížné. Nemusíte se však bát - v tomto průvodci se dozvíte vše, co potřebujete vědět o zahradních stolech, abyste si mohli být jisti, že vyberete ten správný stůl pro vás. 

  Jak si vybrat zahradní stůl?

  Pokud jde o výběr správného zahradního stolu, možností je mnoho. Liší se tvarem, velikostí, vzhledem, materiály a požadovanou úrovní údržby. Každý stůl nabízí různé funkce a výhody, což vyžaduje zvážení klíčových aspektů před nákupem. V následujícím článku se dozvíte více o aspektech, které vám umožní učinit co nejinformovanější rozhodnutí.

  Jak můžete vidět na obrázcích výše, existuje mnoho druhů zahradních stolů. A to jsou jen některé příklady, mezi kterými si můžete vybrat perfektní stůl pro váš domov.

  1. Správná velikost pro dané využití

  Prvním a možná nejdůležitějším faktorem, který je třeba zvážit, je výběr zahradního stolu vhodné velikosti. Možná se ptáte sami sebe: „Jak si mám vybrat správnou velikost zahradního stolu? Od malých bistro stolů ideálních pro útulný balkon až po velké rozkládací zahradní stoly, které jsou ideální pro pořádání velkých setkání, existuje zahradní stůl, který vyhoví i vašim potřebám. Je ale potřeba si určit, jaké vaše potřeby konkrétně jsou. 

  • Menší nebo omezený venkovní prostor
   Pokud je váš venkovní prostor malý a pojme pouze malý zahradní stůl, nebo pokud prostě dáváte přednost menší variantě, jeden z našich mnoha bistro stolků se vám jistě bude skvěle hodit. Můžete se také rozhodnout pro skládací stůl, jako je INDHOLT, který lze připevnit k zábradlí balkónu a složit když se nepoužívá.
  • Zajistěte si dostatečný prostor
   Než se rozhodnete pro zahradní stůl, ujistěte se, že pro něj budete mít dostatek místa, abyste se kolem něj mohli pohybovat vy, vaše rodina a vaši hosté. Měli byste se také ujistit, že máte dostatek místa pro židle, aby se všichni mohli snadno dostat na svá sedadla nebo z nich vstát.
  • Vyberte si stůl, který vyhovuje vašemu životnímu stylu
   Jste příležitostný bavič? Zvažte rozkládací zahradní stůl, jako je VATTRUP , který může sloužit jako každodenní zahradní stůl pro vás a vaši rodinu a zároveň pojme větší večeři. Hledáte variantu vhodnou pro rodinu? Zvažte pořízení stolu nenáročného na údržbu, abyste nemuseli pravidelně trávit čas údržbou.

   

  2. Výběr správného tvaru

  Druhým důležitým aspektem, který je třeba vzít v úvahu při výběru zahradního stolu, je jeho tvar a dopad, který má tvar na prostor a funkčnost. Ať už se přikláníte ke čtvercovému, obdélníkovému nebo kulatému zahradnímu stolu, každý tvar nabízí svou vlastní sadu výhod.

  • Čtvercové zahradní stoly
   Čtvercové zahradní stoly nebo bistro stoly se skvěle hodí na balkóny a útulná zákoutí. Jsou kompaktní a pohodlné a lze je postavit ke stěně, čímž šetří cenný prostor. Díky své menší velikosti jsou obecně také lehké a snadno se přemisťují.
  • Obdélníkové zahradní stoly
   Pokud potřebujete místo pro mnoho hostů, obdélníkový zahradní stůl je obecně ten s nejvyšším počtem míst k sezení, a proto se skvěle hodí pro usazení většího počtu lidí. Některé obdélníkové stoly jsou rozkládací.
  • Kulaté zahradní stoly
   Kulatý zahradní stůl může být skvělým řešením pro menší prostory, protože umožňuje více volného pohybu kolem stolu. U kulatých stolů máte obecně také možnost vtěsnat místo navíc, pokud je to potřeba.

   

  3. Osobní preference z hlediska vzhledu

  Osobní preference, zejména pokud jde o vzhled  nového zahradního stolu, hrají klíčovou roli ve vašem rozhodovacím procesu. Přikláníte se k tradičnějšímu zahradnímu nábytku vyrobenému z  materiálů, jako je tvrdé dřevo, nebo dáváte přednost minimalismu a moderním materiálům, jako jsou kovy a vláknocement? Váš nový zahradní stůl by měl ideálně plynule ladit s vaším stávajícím zahradním nábytkem a celkovou atmosférou vašeho venkovního prostoru.

  Estetická volba se může prolínat s praktickými ohledy. Například výběr zahradního stolu se čtvercovou kovovou základnou namísto tradičních nohou nejenže působí elegantně a vzdušně, ale také poskytuje stabilní základ s větším prostorem k sezení na každém konci stolu. Velká část vzhledu zahradního stolu je úzce spjata s materiály, ze kterých je vyroben.

   Bistro stůl RADSTRUP je vyroben z tvrzeného skla a oceli a židle NABBEN z plastu, zatímco zahradní stůl FEDDET a zahradní židle EGELUND jsou vyrobeny výhradně z masivního eukalyptového dřeva.

  4. Jaký je nejlepší materiál zahradního stolu?

  Rozhodnutí o správném nebo nejlepším materiálu pro váš zahradní stůl je subjektivní záležitostí bez definitivní odpovědi; zcela závisí na vašich potřebách a preferencích. Váš výběr materiálu ovlivňuje různé faktory, zejména vzhled a požadovanou úroveň údržby.

  Například vás může přitahovat přirozený vzhled dřeva. Vybrali byste si jednu z oblíbených tvrdých dřevin, jako je eukalyptus, akácie nebo teak, i přes pravidelnou údržbu, kterou mohou vyžadovat? Nebo byste se místo toho rozhodli pro umělé dřevo nebo kompozitní dřevo jako bezúdržbovou variantu? Rozhodnutí je na vás.

  Každý typ materiálu má několik výhod. Více o materiálech konkrétního zahradního stolu se dozvíte v jeho produktových informacích v našem internetovém obchodě. Pokud máte zájem, náš obsáhlý průvodce materiály zahradního nábytku poskytuje mnohem více informací o různých materiálech běžně používaných na zahradní nábytek, včetně zahradních stolů.

  Materiál, který si vyberete pro váš zahradní nábytek, může být různě praktický a mít dopad na celkový vhled. Vyberete si raději kompletní zahradní set vyrobený ze syntetického, bezúdržbového ratanu nebo třeba zahradní stůl s vláknocementovou deskou?

  Rozhodování o zahradním stole

  Díky naší široké nabídce zahradních stolů máte na výběr z pestré škály možností. Pečlivým zvážením faktorů uvedených v této příručce budete dobře vybaveni k tomu, abyste se mohli informovaně rozhodnout a vybrat si perfektní zahradní stůl šitý na míru vašim specifickým potřebám a přáním.

  Pokud si nejste některými věcmi jisti a chtěli byste o nich více informací, nebo pokud máte nějaké dotazy, samozřejmě můžete vždy navštívit místní prodejnu JYSK, kde vám poradí.

  Sestavy venkovního nábytku se zahradním stolem a židlemi

  Většina našeho zahradního jídelního nábytku je k dispozici také v kompletních sedacích soupravách, které zahrnují zahradní jídelní stůl a 4 zahradní židle, kde stůl a židle k sobě dokonale ladí. Tyto sety jsou k dispozici za nižší a dostupnější cenu, než kdybyste kupovali každý kus nábytku samostatně, a můžete si být tedy jisti, že za své peníze dostanete skvělou hodnotu.

  Prohlédněte si vybrané zahradní stoly níže nebo si prohlédněte náš kompletní sortiment zahradních stolů. .

  Objevit více

  Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

  Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

  Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

  Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

  Průvodce: modulární zahradní souprava

  Průvodce: modulární zahradní souprava

  Průvodce: Jak vybrat tu pravou zahradní židli nebo křeslo

  Průvodce: Jak vybrat tu pravou zahradní židli nebo křeslo