Levný nábytek do obývacího pokoje odstartuje nový začátek

Levný nábytek do obývacího pokoje odstartuje nový začátek

Jednou za čas život připraví změnu a my máme šanci začít odznovu. Například přestěhovat se a zařídit nový byt přesně podle vlastního vkusu. Žádný starý nábytek po předcházejícím majiteli, žádná omezení, možná jen finanční. Abyste se cítili v novém bytě jako doma, ale nepotřebujete drahé věci.

Pátráte po inspiraci, jak si zařídit menší byt? Podepsali jste nájemní či prodejní smlouvu a chystáte se nakupovat nábytek do obývacího pokoje za rozumnou cenu? Tento článek je přesně pro vás. Provedeme vás všemi nejnutnějšími kousky, ale také drobnostmi, které byt zkrášlí. Nákup mnoha z nich je absolutně nevyhnutelný. Tipy jsme přizpůsobili hlavně menším bytům, protože právě v takových mnozí z nás bydlí a zařídit je, si vyžaduje hotovou strategii.

Oddych

Jen pro pořádek: máte v novém bytě ložnici? Pokud ne, seznamte se s kusem nábytku, který žije dvojím životem: v noci postelí, přes den pohovkou. Díky rozkládací pohovce ušetříte peníze i prostor.


Pokud ložnici máte, vyberte si do obývacího pokoje jednoduchou pohovku na nožičkách nebo pár pohodlných křesel. Až přijde návštěva, budete moct sedět pěkně proti sobě a hledět si z tváře do tváře, což je pro rozhovor příjemnější, než sedět vedle sebe. Určitě budte potřebovat i malý konferenční stolek, na který si položíte šálek kávy a jednu nebo více lamp, které dotvoří pěknou útulnou atmosféru. Ve skandinávském designu se celkově pracuje s lampami a osvětlením. Skandinávci dbají na to, aby bylo světlo ve večerních hodinách tlumenější a napomohlo relaxaci.
 

JÍDLO

Máte v kuchyni prostor na jídelní stůl a židle? Některým vyhovuje neformální atmosféra, jídelní stůl v kuchyni je tak pro ně ideálním řešením. Během servírování to nemají daleko a se všemi mohou komunikovat. Naopak se ale naleznou i tací, kteří raději stolují dál od špinavých hrnců a běžného kuchyňského nepořádku. Porozmýšlejte, co se vám líbí více, a vyberte si pěkný malý stůl, který se dá rozložit v případě větší návštěvy.

Práce a úložný prostor

Další na řadě je pracovní prostor. Pokud se můžete vyhnout tomu, abyste pracovali na svých zadáních a úlohách u jídelního stolu, bude to lepší. Je únavné skládat všechny papíry, podklady a notebook z místa na místo vždy, když si chcete sednout a najíst se. Pokud se rozhodujete, zda-li mít pracovní stůl v obývacím pokoji nebo v ložnici, hlasujeme pro obývací pokoj. Proč? Prozradíme vám to v dalším článku. Pokud máte pocit, že by kancelářské křeslo zabralo příliš místa, využijte jídelní židli.

Dále budete potřebovat odkládací prostor na knihy, oblečení a vše ostatní. Najděte si styl a materiál, který se vám líbí a držte se ho při výběru nábytku, aby vám doma všechno pěkně ladilo.

Pracovní kout v obývacím pokoji a různé druhy příborníků a komod
Vitrína VIRUM 2 dveře černá
5500 Kč/ks
6999 Kč /ks
Sleva 21%
Pouze online
Regál HORBELEV 5 polic úzká černá
2000 Kč/ks
2499 Kč /ks
Sleva 20%
Pouze online


V neposlední řadě myslete i na maličkosti, díky kterým se vám z bytu stane domov. Svícny, vázy, polštářky, koberce ... vyberte si barvu a styl a držte se jich. Postupně si své bydlení zútulňujte a určitě se vyhnete tomu, aby byl prostor přeplněný. Pokud si troufáte a máte cit pro design, v klidu vdechněte svému bytu vlastní svérázný styl.

Collage - ideas for decoration

Připravení na nové zážitky!

Objevit více

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Vánoční skřítci přichází

Vánoční skřítci přichází

Oblíbené lampy naší nákupčí

Oblíbené lampy naší nákupčí

Vyberte si správnou komodu

Vyberte si správnou komodu