Kvůli velkému množství objednávek může dojít ke zpoždění doručení objednávek.

 

Levný nábytek do obývacího pokoje odstartuje nový začátek

Levný nábytek do obývacího pokoje odstartuje nový začátek

Jednou za čas život připraví změnu a my máme šanci začít odznovu. Například přestěhovat se a zařídit nový byt přesně podle vlastního vkusu. Žádný starý nábytek po předcházejícím majiteli, žádná omezení, možná jen finanční. Abyste se cítili v novém bytě jako doma, ale nepotřebujete drahé věci.

Pátráte po inspiraci, jak si zařídit menší byt? Podepsali jste nájemní či prodejní smlouvu a chystáte se nakupovat nábytek do obývacího pokoje za rozumnou cenu? Tento článek je přesně pro vás. Provedeme vás všemi nejnutnějšími kousky, ale také drobnostmi, které byt zkrášlí. Nákup mnoha z nich je absolutně nevyhnutelný. Tipy jsme přizpůsobili hlavně menším bytům, protože právě v takových mnozí z nás bydlí a zařídit je, si vyžaduje hotovou strategii.

Oddych

Jen pro pořádek: máte v novém bytě ložnici? Pokud ne, seznamte se s kusem nábytku, který žije dvojím životem: v noci postelí, přes den pohovkou. Díky rozkládací pohovce ušetříte peníze i prostor.

Rozkládací pohovka, konferenční stolek

 


Pokud ložnici máte, vyberte si do obývacího pokoje jednoduchou pohovku na nožičkách nebo pár pohodlných křesel. Až přijde návštěva, budete moct sedět pěkně proti sobě a hledět si z tváře do tváře, což je pro rozhovor příjemnější, než sedět vedle sebe. Určitě budte potřebovat i malý konferenční stolek, na který si položíte šálek kávy a jednu nebo více lamp, které dotvoří pěknou útulnou atmosféru. Ve skandinávském designu se celkově pracuje s lampami a osvětlením. Skandinávci dbají na to, aby bylo světlo ve večerních hodinách tlumenější a napomohlo relaxaci.
 

Obývací pokoj plný nábytku

JÍDLO

Máte v kuchyni prostor na jídelní stůl a židle? Některým vyhovuje neformální atmosféra, jídelní stůl v kuchyni je tak pro ně ideálním řešením. Během servírování to nemají daleko a se všemi mohou komunikovat. Naopak se ale naleznou i tací, kteří raději stolují dál od špinavých hrnců a běžného kuchyňského nepořádku. Porozmýšlejte, co se vám líbí více, a vyberte si pěkný malý stůl, který se dá rozložit v případě větší návštěvy.

rozkládací jídelní stůl a kožené jídelní židle

Práce a úložný prostor

Další na řadě je pracovní prostor. Pokud se můžete vyhnout tomu, abyste pracovali na svých zadáních a úlohách u jídelního stolu, bude to lepší. Je únavné skládat všechny papíry, podklady a notebook z místa na místo vždy, když si chcete sednout a najíst se. Pokud se rozhodujete, zda-li mít pracovní stůl v obývacím pokoji nebo v ložnici, hlasujeme pro obývací pokoj. Proč? Prozradíme vám to v dalším článku. Pokud máte pocit, že by kancelářské křeslo zabralo příliš místa, využijte jídelní židli.

Dále budete potřebovat odkládací prostor na knihy, oblečení a vše ostatní. Najděte si styl a materiál, který se vám líbí a držte se ho při výběru nábytku, aby vám doma všechno pěkně ladilo.

Pracovní kout v obývacím pokoji a různé druhy příborníků a komod


V neposlední řadě myslete i na maličkosti, díky kterým se vám z bytu stane domov. Svícny, vázy, polštářky, koberce ... vyberte si barvu a styl a držte se jich. Postupně si své bydlení zútulňujte a určitě se vyhnete tomu, aby byl prostor přeplněný. Pokud si troufáte a máte cit pro design, v klidu vdechněte svému bytu vlastní svérázný styl.

Collage - ideas for decoration

Připravení na nové zážitky!

Objevit více

Oživte svůj domov pomocí závěsů

Jak odlišit konferenční a odkládací stolek

Zažijte skandinávskou jednoduchost s Nordic mood

Nová kolekce Nordic Mood kombinuje výraznější a neutrální barvy

Najít nejbližší prodejnu JYSK

Nechte si poradit od našeho personálu a objevte širokou nabídku na prodejně JYSK.