Dřevěné sedací soupravy na zahradu

Dřevěná zahradní sestava je nestárnoucí klasikou pro stylové posezení na zahradě a terase. U nás najdete velký výběr zahradního nábytku z masivu vyrobeného z různých druhů dřeva.

Náš zahradní nábytek z tvrdého dřeva je robustní, vysoce kvalitní a vyznačuje se atraktivním skandinávským designem. Nábytek je vhodný do jakéhokoliv počasí, avšak měl by být ošetřen olejem. V návodu JYSK jsme vytvořili soupis tipů pro údržbu dřevěného zahradního nábytku, abychom vám pomohli správně začít. Zahradní nábytek z tvrdého dřeva z JYSKu se vyznačuje vysokou kvalitou za nízkou cenu.

Velká většina dřevného zahradního nábytku JYSK je vyrobena z dřeva s osvědčením FSC, což znamená, že byl vytěžen z lesů obhospodařovaných udržitelným způsobem. 

FSC JE VAŠE ZÁRUKA DLOUHÉ ŽIVOTNOSTI ZAHRADNÍHO NÁBYTKU

Odlesňování je jedním z nejvýraznějších faktorů, které přispívají k negativním změnám klimatu. Přibližně 20 procent skleníkových plynů pochází z kácení a pálení lesů.

Zahradní nábytek tvoří podstatnou část sortimentu JYSKu a v Evropě patříme mezi největší prodejce zahradního nábytku. Proto aktivně bojujeme proti neudržitelnému a nelegálnímu vyhubování a vypalování lesů. Od roku 1990 pracovala společnost JYSK na tom, aby se v sortimentu zvýšil podíl zahradního nábytku vyrobeného z FSC®-certifikovaného dřeva. Dnes má většina našeho zahradního nábytku certifikát FCS.

DŘEVĚNÝ ZAHRADNÍ NÁBYTEK S CERTIFIKÁTEM FSC

FSC™, Forest Stewardship Council, je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která bojuje za podporu udržitelného lesnictví a zlepšení životních podmínek domácímu obyvatelstvu v některých z nejchudších zemí světa. Známka FSC může být na dřevo z celého světa, od tropických pralesů po sibiřské jehličnaté lesy. Kromě svého závazku k životnímu prostředí udržitelného lesního hospodářství, pracuje FSC také na zajištění sociálně a finančně správných postupů. Zodpovědnost po sociální stránce zahrnuje mimo jiné to, že FSC chrání domorodce a místní obyvatele, kteří v lesích žijí. Zároveň je lidem pracujícím v lesích poskytnut trénink, bezpečné pracovní nástroje a slušné mzdy.

To například znamená, že:

V lesích FCS se těží jen přirozeně nahraditelné množství dřeva

V lesích FCS platí přísná pravidla používání pesticidů a chemických látek.

V lesích FCS dostávají pracovníci slušnou odměnu za práci a mají přiměřené pracovní podmínky.

V lesích FCS si váží lidí i zvířat.