JYSK získal ocenění zaměstnavatel roku v České republice a na Slovensku

23.05.2024


Zaměstnanci v České republice a na Slovensku jsou s JYSKem jakožto se zaměstnavatelem velmi spokojeni. Potvrdilo se to tím, že společnost vyhrála ocenění AON zaměstnavatel roku 2018 ve velkém průzkumu realizovaném HR agenturou AON.

27. únor byl pro JYSK v České republice a na Slovensku skvělým dnem. Na slavnostním ceremoniálu v Praze byli na pódium pozváni generální ředitel Peter Brányik a HR manažer Jan Bek, aby převzali cenu AON Zaměstnavatel roku 2018 v České republice i na Slovensku.

Titul Zaměstnavatel roku se přiděluje společnosti s nejlepšími výsledky v průzkumu spokojenosti a motivace zaměstnanců. S cenou odchází společnost s nejvyšším bodovým hodnocením. HR agentura AON tento průzkum provádí už od roku 2004.

„Pro společnost je to známka kvality. Skvělé hodnocení od našich zaměstnanců vypovídá o tom, že naši firemní kulturu a práci oceňují, “ říká Jan Bek, HR manažer JYSKu v České republice a na Slovensku.

Je to už podruhé, co se JYSK v České republice a na Slovensku průzkumu zúčastnil, ale poprvé zvítězil.

„Poprvé jsme se zúčastnili před dvěma lety. Napadlo mě, že bychom se letos měli zúčastnit znovu, protože jsme za poslední dva roky udělali velký pokrok a vynaložili hodně úsilí do spokojenosti a motivace našich zaměstnanců. Například jsme nalezli cestu, jak s našimi zaměstnanci lépe a jasněji komunikovat. Proto jsme skutečně hrdí a šťastní, že jsme tuto cenu získali,“ říká Jan Bek.

Vzdělávání a rozvoj jsou důležité

Výsledek průzkumu ukázal, že JYSK získal nejvíce bodů za podporu vzdělávání a rozvoje svých zaměstnanců. Podle Filipa Kroupy, který se školí na Distrikt manažera v Praze, JYSK skutečně dodržuje zaměstnanecké přísliby a vytváří kariérní příležitosti.

„Před několika lety jsem z JYSKu odešel a po roce se opět vrátil zpět, právě kvůli příležitosti rozvíjet se, kterou mi v JYSKu dali. Moje zkušenost je taková, že v JYSKu nemusíte vědět všechno, abyste postoupili ve své kariéře o stupínek výš. V JYSKu vás naučí, co potřebujete vědět, ale vy musíte prokazovat své odhodlání,“ říká Filip Kroupa, který zároveň dodává, že pro zaměstnance je velmi důležitý i způsob komunikace a vzájemné sdílení zkušeností a nejlepších postupů.

Pro Jana Beka, HR manažera v JYSKu, znamená uznání od zaměstnanců skutečně mnoho. „Jsem velmi rád, že zaměstnanci ocenili naše úsilí. V JYSKu bereme přísliby zaměstnancům vážně. Věříme například, že rozvoj jednotlivce znamená rozvoj pro celou firmu. Nejsou to pro nás jen prázdná slova z plakátu na zdi kanceláře. Pro naše zaměstnance jsou tyto přísliby živé. Naplňujeme je konkrétními rozvojovými akcemi na úrovni jednotlivce,“ vysvětluje Jan Bek.

Věří, že toto ocenění JYSKu v obou zemích zajistí do budoucna více kandidátů.

Fakta:

Průzkum AON NEJLEPŠÍ ZAMĚSTNAVATEL 2018

 • Česká republika
  • Počet zúčastněných firem: 55
  • Kolik zaměstnanců odpovídalo v průzkumu: 16 974
 • Slovensko
  • Počet zúčastněných firem: 45
  • Kolik zaměstnanců odpovídalo v průzkumu: 21 357

JYSK na Slovensku a v České republice

 • K dnešnímu dni má JYSK v České republice 86 prodejen a na Slovensku 43.
 • V JYSKu v České republice pracuje 660 zaměstnanců a na Slovensku 320.
 • V lednu 2019 se konala velká oslava pro všechny zaměstnance v České republice i na Slovensku.