Interiér, který vyzařuje váš osobní styl

Interiér, který vyzařuje váš osobní styl

Bytový design a dekorace domova jsou často považovány za oblast, ve které bychom měli následovat jen aktuální trendy. Není to tak ale úplně pravda. Zkuste dekoraci svého domova přirovnat ke svému šatníku. Většina vašeho oblečení pravděpodobně odráží váš osobní styl. Mělo by tomu tak být i u stylu vašeho domova. Připravili jsme pro vás pár nápadů, jak zkombinovat vaše vlastní trendy s těmi, co zrovna frčí, ať už v časopisech či na internetu, tak, aby váš domov mohl mít unikátní a osobní vzhled, který odráží váš vkus, ale nebojí se čerpat i z aktuálních trendů.

Klíčem jsou kontrasty

Podstata osobního vzhledu vašeho domova leží v kontrastech. Většina z nás asi zná trend kombinace barev, materiálů a stylů, které se k sobě vzájemně hodí. Sám o sobě tento trend sice může vést k pěknému interiéru, ale když přijde na dekoraci domova tak, jak se to líbí hlavně nám, ve finále k sobě ne všechno musí stoprocentně sedět.

Dejte prostor klidu a intimitě. A nebojte se trošku zariskovat. Kontrast můžete vytvořit například z těchto kombinací:

  • Barevný / Bílý
  • Starý / Nový
  • Dřevo / Kov
  • Výrazný / Přírodní


Kontrasty vytvářejí dynamiku. Ať už více tíhnete k exotičtějšímu či drsnějšímu stylu, kontrasty se dají vytvořit vždy. Můžete například použít jídelní židli z plastu nebo kovu a přidat ji ke dřevěnému stolu. Obě budou vypadat dobře a zároveň kontrastně.

Jídelní sestava

Podpořte váš styl pomocí osobních předmětů

Domov, který odráží váš osobní styl, se soustřeďuje na detaily. Právě ty totiž propůjčí vašemu interiéru osobní vzhled. Detaily myslíme různé zděděné předměty, suvenýry či jakékoli drobnosti, které pro vás mají sentimentální význam. Pro tyto maličkosti pak u vás doma můžete vynahradit speciální místo. Jen si dejte pozor, aby se váš interiér nestal muzeem všech předmětů, které jste za život nasbírali. 

Používejte vaše oblíbené barvy

Zvýraznit váš osobní styl můžete i zakomponováním vašich oblíbených barev do interiéru. Oživte třeba svou pohovkou polštářky ve vašem oblíbeném odstínu, nejlépe je můžete i doplnit plédem či dalšími dekoracemi ve stejné barvě. Opakující se barva vzbudí pocit útulnosti a zároveň se nemusíte bát, že bude působit nepořádně či zmateně.

Dekorační polštářky a plédy

Udělejte pořádnou čistku

Většina z nás by pravděpodobně přiznala, že někdy nakoupila výrobky a poté nákupu litovala. Nemusíte se ale na věc dívat negativně, často je potřeba provést obnovu interiéru a zbavit se zbytečných věcí. Možná je tedy na čase udělat pořádnou čistku.

Praktickým způsobem je vytvořit papírkový systém. Nalepte papírky na výrobky, které moc nepoužíváte, které se do zbytku interiéru moc nehodí nebo na výrobky, kterých litujete, že jste si pořídili. Podívejte se pak na celý prostor a určete, kterých kousků se opravdu chcete zbavit a ty pak prodejte. Vytvoříte tak prostor pro nové doplňky nebo jednoduše vašemu domovu trochu ulevíte a nebude již působit jako skladiště věcí.

Objevit více

Vyberte si správnou lavici

Vyberte si správnou lavici

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Vánoční skřítci přichází

Vánoční skřítci přichází