Dítě hrající počítačovou hru

Jak si vybrat herní stůl a židli

Nejlepší herní křesla a stoly jsou taková, která dokážete polohovat podle potřeby. Nikdo není stejně vysoký, nemá stejnou váhu a svalstvo. Při sezení má každý jiné preference. Polohovatelné křeslo je obzvlášť důležité pro děti, aby měli správnou oporu a držení těla.

Při výběru herního stolu a křesla se řiďte těmito tipy:

1. Které herní křeslo koupit?

Nejlepší křeslo má pohodlné sedadlo, které pomáhá regulovat teplotu. Dále by mělo mít nastavitelné područky, výšku a opěradlo. Takto si ho nastavíte přesně podle vašich preferencí.

2. Jak nastavit herní křeslo

Křeslo si nastavte tak, aby byla kolena a boky v jedné rovině. Ujistěte se, že nohy dosáhnou na zem a nebo si dejte pod stůl podnožku kvůli dostatečné opoře. Pokud jsou kolena ve vyšší poloze než boky, může to narušit proudění krve. Pokud jsou zase příliž nízko, výsledkem může být napětí v oblasti beder.

Co se týče úhlu opěradla, neexistuje jedná správná odpověď. Musíte zkusit různé polohy. Začněte malým naklopením a pokračujte, než najdete polohu, která je přirozená pro vaši páteř.

Područky nastavte tak, aby byly lokty při používání myši a klávesnice v 90 stupňovém úhlu.


Naše černo-červené herní křeslo JENSLEV má nastavitelnou výšku, pohodlné sedadlo, nastavitelné područky s plynulým naklápěcím mechanizmem - vy si tak můžete najít ideální polohu přesně pro sebe.

3. Správná poloha klávesnice a myši

Pokud jsou lohty v 90 stupňovém úhlu, měli byste být schopní dosáhnout na klávesnici a myš bez toho, aniž byste námáhali ramena. Ujistěte se, že zápěstí nemáte ohnuté. Snažte se najít neutrální polohu, ve které se cítíte dobře a dolaďte k tomu křeslo.

4. Jak umístit monitor

Monitor zkuste umístit přibližně na délku rukou, ale nebojte se vzdálenost přizpůsobit. Každý má jiné oči, takže správná poloha by pro vás mohla být blíž a nebo o kousek dále, než je vzdálenost rukou. Ideálně byste měli vidět i malé objekty na monitoru bez zbytečného namáhání očí.

5. Výška a naklopení monitoru

Když sedíte vzpřímeně, vaše oči by měly spočívat v horní třetině obrazovky. Pokud je monitor příliš vysoko, mohli byste zaklánět krk mírně nahoru. V případě, že je monitor příliš nízko, hlava bude směřovat nepřirozeně dolů.

Přečtěte si podrobnější rady o tom, jak správně sedět za stolem.

Není na škodu, když stůl vypadá stylově. Herní stůl s LED podsvícením je tím pravým.

6. I oči si potřebují oddychnout

Při sledování monitoru často zapomínáme na mrkání - následkem může být bolest v očích a vysušené oči. Udělejte si malé cvičení. Snažte každých 20 minut odvrátit oči od monitoru a podívat se na vybraný bod nebo předmět z dálky 5 - 10 metrů po dobu 20 sekund.

7. Dejte si přestávku

Čas bězí při hraní her neúprosně rychle a naše tělo trpí. I během nejpoutavější hry si dávejte přestávky. Během načítání hry nebo po každém kole se postavte a oddychněte si. Nezapomeňte na jídlo a dostatečný pitný režim.

Nezapomeňte na pitný režim. Herní stůl s držákem na sklenici je skvělou prevencí před politou klávesnicí.

Rozproudit krev v těle a zaměřit oči na vzdálenější předměty pomáhá zotavit se. Dopřejte si alespoň 10 minutovou přestávku každou hodinu.

Nezapomeňte ani na čerstvý vzduch. Procházka venku je skvělý způsob, jak vypnout a vyčistit si hlavu.

Zůstaňte fit. Věnujte se oblíbenému sportu nebo cvičte klasické dřepy. výpady a kliky. Vaše tělo a mysl vám poděkuje.

Po skončení hry si otevřete okno, ukliďte si a před další hrou si pořádně oddychněte.

Herní stůl LANGHOLM nabízí šikovný úložný prostor a skvělou výbavu.

 

 

 

 

Objevit více

Posuňte hraní na další level s herní židlí s LED osvětlením

Posuňte hraní na další level s herní židlí s LED osvětlením

Jak si zařídit garsonku

Jak si zařídit garsonku

Mini proměna domácí kanceláře za málo peněz

Mini proměna domácí kanceláře za málo peněz

Podzimní úklid pracovny a chodby

Podzimní úklid pracovny a chodby