Obývací pokoj se šedou pohovkou, oranžovými, zelenými a šedými polštářky

Jak vyzdobit domov, ve kterém se budete cítit příjemně

Domov by měl být útočištěm - místem, kde se cítíte bezpečně a uvolněně. Daří se vám však takové prostředí vytvořit? Níže vám ukážeme, jak můžou být správné dekorace zdrojem klidu a úlevy od stresu. Doufáme, že vám tak pomůžeme vytvořit pokoj v každodenním životě.

Zaměřte se na to, při čem umíte relaxovat

Pokud si doma chcete vytvořit malou oázu, nejdřív musíte přijít na to, co vám pomáhá dobít energii.

Dobrý nápad je ponechat celkové barvy v domácnosti neutrální. Stěny a nábytek udržujte v bílých, šedých, béžových a zemitých tónech.

Grey sofa with floral and green cushions


Nábytek pak kombinujte s barevnějším textilem nebo proutěným košíkem, jako je koš DAHL s barevnými detaily. 
 

Wicker basket with orange, black and white details


Nástěnná skříňka MALLING je dokonalým příkladem neutrálního kusu nábytku, do kterého můžete přidat všechny své oblíbené kousky.

White wall cabinet with glass front displaying decorative items


Tím, že je budete mít na očích, budete o to více naklonění k jejich použití. Může to být cokoli, co vám připomene, že se máte zastavit a relaxovat: váš deník, obrázky, které vás inspirují, vonné svíčky nebo knihy.

Vytvořte si útulné prostředí s dekoracemi

Obývací pokoj je srdcem domova, místem na oddych a společenský život s nejbližšími. Měl by to být prostor, kde je snadné být pospolu. Proto se ujistěte, že máte místo pro každého. Pomůže vám velká všestranná pohovka nebo několik extra míst na sezení v podobě křesla či taburetu.


Nezapomeňte však vytvořit malé tiché oázy, kde si můžete užít chvilku o samotě. Přidejte pohodlné křeslo, ve kterém si můžete číst a položte si nohy na stylový taburet.

 

Malé detaily postačí k tomu, aby se váš domov proměnil z nudného na radostný a útulný. I když se tyto změny můžou zdát maličké, přinášejí velký celkový efekt.

Wicker basket with orange quilted blanket


Doplňte obývací pokoj o měkký textil, jako je prošívaná deka VALMUE a udělejte z pohovky ještě příjemnější místo pomocí dekoračních polštářů.

Stack with three cushions: one purple, one green and one with floral print

 

Zastavte se a udělejte si čas pro sebe

Každý si zaslouží oddych od každodenního shonu. Pro některé je nejlepší udělat si přestávku osamotě, pro jiné to znamená být s přáteli a rodinou.


Vytvořte si útulné prostředí se šálkem horkého čaje nebo kávy. Podávat je můžete v roztomilé konvici GAUTE a vychutnat si z hrnku HALFDAN. Použijte ozdobný podnos GERNER a naplňte misky SIMON lahodnými pamlsky.


Uvelebte se na pohovce pod plédem a vychutnejte si dobrou knihu, podcast, televizní seriál nebo příjemný uklidňující spánek.


Když jste v letadle, dostanete pokyn, abyste si v případě nouze nasadili vlastní dýchací masku nejprve vy a až potom pomáhali jiným. To se dá použít jako metafora pro všechny aspekty života. Musíte se nejdřív postarat o sebe, až pak budete schopní pečovat o ostatní. Vytvořte si proto domov, který vám pomůže dobít energii - a udělejte si čas sami na sebe. Je to důležité.

Objevit více

Oblíbené dekorace naší nákupčí

Oblíbené dekorace naší nákupčí

Skandinávské dekorace pro příjemnou a elegantní atmosféru

Skandinávské dekorace pro příjemnou a elegantní atmosféru

Vyberte si správnou lavici

Vyberte si správnou lavici

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL