Největší odměnou je nová prodejna

Největší odměnou je nová prodejna

Flexibilní, spolehlivý, precizní, zručný a ochotný učit se novým věcem. To jsou podle kolegů ze stavebního týmu klíčové vlastnosti, které musí mít uchazeč o práci v jejich týmu.

Stavební tým se těší velké oblibě napříč celou republikou. Jeho příchod totiž znamená výstavbu nové, nebo modernizaci již existující prodejny. Jinými slovy, všechny prodejny JYSK prošly pod rukama právě tomuto týmu.

V České republice má stavební tým 10 členů a vede ho Rostislav Németh, který v JYSKu pracuje téměř 9 let. Práce ve stavebním týmu byla jeho cílem už od nástupu do prodejny JYSK v Ostravě, kde pracoval jako vedoucí skladu.

„Nejradši mám pocit, když se všechno stihne podle plánu. Výstavba prodejny je rozdělená do etap a každá z nich představuje množství dalších kroků. Každý den je postupem v procesu výstavby a je příjemné zakončit ho dobrým pocitem,“ říká Rostislav.

Výsledek práce v podobě nové prodejny je největší odměnou a motivací zároveň, na tom se shodnou úplně všichni. Společnost JYSK má do nejbližších let ohledně expanze a investic do přestaveb ambiciózní plány a stavební tým tak bude mít plné ruce práce. Po dokončení výstavby prodejny se tým většinou přesouvá na jiné místo, ale někdy se mu podaří zůstat i na slavnostní otevření. „Když vám zákazník podá ruku a poděkuje, ten pocit vás úplně rozhodí,“ popisuje atmosféru při otevření a dobrý pocit z vykonané práce Pavel Švec.

V posledních měsících musel stavební tým čelit různým překážkám v podobě omezení cestování, nedostatku personálu nebo opožděných dodávek regálů a stavebního materiálu.

„Vždy musíme mít připravený plán B. Je sice příjemné, když jde všechno podle původního plánu, ale naše práce je plná nečekaných překážek, a proto je důležité pohotově reagovat a neklesat na duchu. Vždy se snažím najít vhodné řešení a hlavně se na věc dívat pozitivně. Pomáhá to mně i celému týmu,“ dodává Rostislav.

 

Stavebný tím

Horní řada zleva: Zbyněk Urbánek, Valdemar Matoušek, Jan Kudweis, Pavel Švec, Rostislav Németh
Dolní řada zleva: Filip Zahrádka, David Salfický, Pavel Antoš, Jan Prudký, Karel Váňa

KAŽDÁ PRODEJNA JE NOVOU VÝZVOU

Slovenský stavební tým má 5 členů a neuvěřitelnou pracovní historii. Někteří z členů spolu pracují už přes 13 let a výsledky jejich práce jsou vidět prakticky ve všech prodejnách JYSK po celém Slovensku.

„Každá prodejna znamená novou výzvu. Každý prostor má svoje specifika a je potřeba v něm řešit něco jiného. Hodně cestujeme, pokaždé jsme v jiném městě a s novými lidmi. Pracovní procesy jsou sice stejné, ale okolnosti a místa se mění a nenechávají nás spadnout do rutiny. Nový koncept s sebou přinesl nové prvky a složitější procesy, takže i náplň naší práce se postupně vyvíjí,“ říká Tibor Brat, vedoucí slovenského stavebního týmu.

Právě různorodost v náplni práce a možnost navštívit nová místa a poznat nové lidi jsou pozitiva, která na této práci oceňují všichni. Na cestách a během práce mimo domov spolu členové stavebního týmu tráví mnoho času a dobré kolegiální vztahy tak mezi nimi přirozeně přerostly v přátelství.

„Kromě dobrých vztahů mezi kolegy je důležitá i podpora v soukromí. Několik dní v týdnu jsme mimo domov, což je náročná výzva, ale pokud má člověk stabilní zázemí, může se naplno věnovat práci a rozvíjet svoje schopnosti,“ dodává k tématu Jan Prudký z českého týmu.

Stavebný tím

Zleva: Tibor Brat, František Fojtík, Eva Danková, Pavel Mikula, Martin Molitoris

NOVÁ PRODEJNA A PŘESTAVBA

Kromě výstavby nových prodejen se stavební tým věnuje i renovaci a přestavbám starších prodejen podle nejnovějšího konceptu. Každý projekt si vyžaduje pečlivou technickou přípravu, kterou v rámci týmu zabezpečuje Valdemar Matoušek, koordinátor stavebních aktivit. Jeho práce spočívá v zabezpečení potřebného inventáře a koordinace práce se stavebním týmem.

Běžně probíhá i několik stavebních činností současně a různé etapy práce od něj vyžadují technickou podporu. Sám je aktivní součástí stavebního procesu a potvrzuje, že je to opravdu rozmanitá práce:

„Naše povolání zahrnuje 7+1 řemeslo: jsme podlaháři, zámečníci, stolaři, skladníci, malíři, lakýrníci, designéři i učitelé.“

Každá z činností, ať už výstavba nové či renovace starší prodejny, má svoje pozitiva i úskalí. Eva Danková, jediná žena v jinak mužském týmu, preferuje práci na nové prodejně.

„Líbí se mi nový čistý prostor, který si můžeme od začátku do konce vyšperkovat do posledního detailu,“ popisuje Eva, kterou nejvíce baví plánogramy, rozmisťování sortimentu podle kategorií a finální dekorování.

NOVÝ KONCEPT – STORE CONCEPT 3.0

V České republice a na Slovensku je dohromady téměř 150 prodejen a v expanzi stále pokračujeme. Za realizaci všech staveb i přestaveb, za dodržení všech náležitostí a za výsledný vzhled prodejen je zodpovědný Jan Kudweis, manažer konceptu pro JYSK Česká republika a Slovensko.

Nový koncept prodejen, Store Concept 3.0, je časově i postupově náročnější. O to atraktivnější a efektivnější je výsledek.

„Pro následující 3 roky jsme si stanovili cíl přestavět všechny prodejny do nového konceptu. Již nyní máme radost z odezvy zákazníků, kteří oceňují vše, co nový koncept přináší – nové bodové osvětlení, světlou podlahu s dekorem dřeva, mnoho nových inspirativních výstavek i kompletně nový vzhled veškerého inventáře. Naším cílem je přiblížit zákazníkům skandinávský vzhled našeho sortimentu v seversky laděných prodejnách. “ říká Jan Kudweis.

Do konce roku 2024 budou podle nového konceptu přestavěny všechny prodejny JYSK. V praxi to znamená až 45 stavebních projektů ročně, miliónové investice, tisíce regálů a procestovaných kilometrů a atraktivní prodejny JYSK všude tam, kam zavítá náš stavební tým.