Praktické noční stolky

Slaďte noční stolek se zbytkem ložnice, ať už máte rádi nenápadný vzhled nebo originální, který připoutá pozornost, níže si určitě vyberete. Příklady materiálů nočních stolků, které u nás najdete: dub, borovice, bambus, kov, dřevotříska. Součástí nočních stolků jsou i úložné prostory, kam můžete schovat vše, co nepotřebujete mít na očích.

Většina lidí má dva noční stolky, jeden na každé straně postele. Vyplatí se pořídit dostatečně velký, abyste na něj mohli umístit lampičku, budík a třeba pár dekorací.

Stylové a praktické noční stolky

Noční stolek neslouží jen pro odložení knížky, časopisu či telefonu. Může být krásným doplňkem vaší ložnice, který dodá prostoru také smysl pro pořádek. Tento kousek nábytku je často přehlížen a často ho používáme jen jako skladiště. Ať už je váš vkus jakýkoli, v JYSKu najdete noční stolek, který bude vyhovovat všem vašim potřebám. Třešničkou na dortu pak mohou být dekorace a doplňky, které použijete.

Jak si vybrat správný noční stolek

Když už si jednou noční stolek pořídíte, těžko se pak bez obejdete. Na co ale myslet při jeho nákupu?

  • Výška – věnujte pozornost tomu, zda je stolek stejně vysoký jako vaše postel. Nejlépe by měl být na úrovni vaší matrace nebo o něco výše.
  • Velikost - hloubka a šířka je důležitá vzhledem k tomu, zda noční stolek může stát vedle postele. Má ale vliv i na to, kolik toho na stolek můžete uložit.
  • Úložný prostor – má noční stolek sloužit pouze jako dekorace nebo potřebujete i úložný prostor? Zvažte, zda si pořídit stolek se zásuvkami nebo bez nich.
  • Materiál - noční stolek by nejlépe měl ladit se zbytkem interiéru, např. s materiálem postele nebo šatní skříně. Pokud máte na stolku sklenici s vodou, je praktičtější kov než dřevo, které je náchylné na vodní kroužky a jiné skvrny.