Objednejte online a vyzvedněte na prodejně každý den mezi 10:00 a 18:00.
Většina prodejen je otevřená pro nákup potřeb do domácnosti a pro firmy a živnostníky bez omezení.

Více o možnostech nákupu a doručení.
Různé styly jídelních židlí

Jak zkombinovat různé jídelní židle?

Datum:

Kategorie: Bydlení, Nábytek

Plánujete nákup nových jídelních židlí, ale pomyšlení na to, že se budete muset vzdát těch starých, které slouží skvěle, je vám nepříjemné? Nemusíte zoufat, dnešní celý článek totiž bude o kombinaci různých barev a stylů židlí. Můžete tak využít jak nové, tak staré židle.

Pokud jste tento trend ještě nezachytili, dnes se na něj podíváme zblízka. Možná se vám kombinování židlí zalíbí a budete tak moct ušetřit nějakou tu korunku. Podívejte se níže na naše nápady.
 

Zkombinujte nové a staré židle

Pustit se do nekonvenčního zařizování jídelny vyžaduje chuť a odvahu vymanit se z klasického jídelního stylu. Zároveň však otvírá možnosti využít staré židle a doplnit je novými. Můžete na to jít různými způsoby. Pokud se vám rozbila jen jedna židle a všechny ostatní jsou plně funkční, nemusíte běhat po obchodech a shánět přesně tu samou. Stačí, když si k jídelnímu stolu koupíte novou židli, která má stejný design jako vaše staré. Rozhodnout se můžete i pro židli stejné barvy, ale v jiném stylu. Nebo sáhněte po zcela odlišném kousku.

rôzne stoličky pri jedálenskom stole 

My jsme se v tomto případě rozhodli zanechat stejný styl židlí s pěknými nohami v dřevěném provedení a zároveň jsme si pohráli s kombinací šedivého čalounění a bílého plastového opěradla. Právě bílá židle je nakonec ta, která se sice odlišuje od ostatních, ale vytváří harmonii s kuchyňskou linkou a jídelním stolem.

Každá jiná, všechny pěkné

V případě, že máte svou domácnost čerstvě a začínáte zařizovat úplně od začátku, můžete si s výběrem jídelních židlí vyhrát. Kombinovat barvy, materiály a různé styly bude radost bez kompromisů. Pokud se vám zalíbí dva typy židlí, nemusíte se mezi nimi rozhodovat, jednoduše si pořiďte oba. Tuto možnost ocení i ti, kteří se s partnerem při výběru nábytku či barev někdy stoprocentně nemůžou shodnout. Bude stačit, když se židle budou doplňovat stejně dobře, jako vy dva.


Mix of chairs

U jídelního stolu se schází celá rodina

Stůl v jídelně či obývacím pokoji je v mnohých domácnostech místem, kde se schází celá rodina. Místo, kde spolu diskutujeme u večeře, pracujeme nebo si děti píšou úkoly. Všem těmto funkcím bychom určitě měli přizpůsobit i výběr židlí. Vybírejte si pohodlné židle, které budou zároveň ladit stylem, ve kterém máte zařízený zbytek bytu. Zejména pokud máte jídelnu spojenou s obývacím pokojem.

Vybíráte si nové židle i jídelní stůl? Sepsali jsme pro vás pár konkrétních otázek, co se týče výběru jídelního stolu, na které je dobré si odpovědět a to dříve, než se do této investice pustíte.
 

Směle kombinujte barvy a materiály

Tento trend umožňuje kombinovat barevné židle s klasickými dřevěnými židlemi tak, aby bylo jasné, že šlo o záměr. Důležité je správně vybrat barvy do celého bytu, aby domácnost působila harmonicky. Přidat můžete jeden výrazný akcent či barvu, kterou budete opakovat na různých místech. Například i v podobě jídelní židle, která se bude svou barvou či stylem vymykat zbytku zařízení. Jednoduše si tak vytvoříte z běžně dostupného nábytku svůj unikát.

Pokud toužíte více po jídelně v klasickém či romantickém stylu, přečtěte si blog a inspirujte se.
 

site-badges