Originální dárky ke Dni matek

Datum:

Kategorie: Inspirace

Jako každou druhou květnovou neděli v roce budeme i letos vymýšlet, co darovat ke svátku našim maminkám. Milou pozornost si rozhodně zaslouží, ale kam chodit na nápady, abychom neskončili u ohrané bonboniéry? Vyberte si z našich tipů na dárek ke Dni matek za příznivé ceny.

Dárky do domácnosti

Skandinávský styl je oblíbený po celém světě, maminku proto potěšíte dárkem, který do domácnosti vdechne severský design. Najdete u nás ale i romantické doplňky.

Blíží se také léto, co proto vybrat užitečný dárek, který se dá použít i na zahradě nebo balkoně? Krásnou lucernou navodíte pohodovou atmosféru, měkký pléd zase zahřeje venku i u televize.

Wellness dárky

Pokud byste raději věnovali dárek, který potěší na duchu i na těle, vyberte mamince měkký luxusní župan, aromatický olej do koupelny nebo masážní pomůcky. Novým trendem jsou také průhledné úložné boxy na make-up.

Proč Den matek slavíme?

Tradice oslavy Dne matek pochází z USA. Rodačka z Virginie Anna Marie Reeves-Jarvis tu v rámci Klubu matek, který se snažil o osvětu v hygieně a snížení dětské úmrtnosti, přišla s nápadem vyhlásit národní den upomínky na práci všech matek. Její dcera nápad prosadila a v roce 1914 americký prezident prohlásil Den matek za státní svátek.

Svátek matek se letos slaví 8. května, ne ale všude. Ve Velké Británii se letos Den matek slaví už tři neděle před Velikonocemi, v Norsku dokonce už v únoru, zato v Polsku maminky oslaví až 26. května.