Knihovna v pozadí jídelního stolu s vázou a jídelní židlí

5 tipů, jak najít svůj vlastní styl v dekoraci

Chtěli byste vytvořit dekor, který je zcela váš a odráží vaši osobnost? Se správnou přípravou a smyslem pro detail se můžete v obývacím pokoji cítit příjemně a načerpat tak novou energii.

Málokdy se sami sebe ptáme, co bychom v našich domovech opravdu chtěli. Pokud chcete objevit svůj vlastní osobitý styl, přečtěte si tento seznam věcí, které je potřebné zvážit.

1. Zamyslete se, co se vám opravdu líbí

Pokud chcete objevit svůj vlastní styl, vytvořte si nejdříve nástěnku – online nebo fyzickou. Posbírejte obrázky různých interiérů, které se vám líbí. Později je můžete obměnit a přijít na to, kterou cestou se opravdu chcete vydat.


Ideální je korková nástěnka. Můžete na ní připínat obrázky z časopisů, pohlednice nebo fotografie. Přidat můžete i vzorky barev nebo kousky látek. Časem uvidíte, jak se váš styl bude postupně vyvíjet.

2. Vyberte správné barvy

Barvy dokážou odrážet vaši osobnost. Kombinace teplých nebo studených barev může vytvořit odvážný či veselý vzhled. Neutrální tóny jako šedá, tmavě modrá, béžová nebo bílá jsou skvělou volbou pro harmonický vzhled. Kombinace různých barev je vynikající způsob, jak vytvořit dynamický a zároveň uvolněný pocit.

3. Vyberte si hlavní prvek

Vyberte si jeden předmět, například mísu, lampu, plakát nebo vázu, který máte rádi. Použijte ho jako designový prvek a přizpůsobte zbytek místnosti tomuto kousku. Možná je vaší volbou právě váza. V našem sortimentu najdete vysoké, barevné, skleněné i proutěné vázy.


Od vašeho hlavního prvku se potom můžete odrazit a pokračovat v dekorování místnosti.

Glass vase on a dining chair

4. Začněte menšími kroky

Rozhodněte se pro malý prostor ve vaší domácnosti - police na stěně, vršek komody nebo roh obývacího pokoje. Sežeňte si pár věcí, které se vám opravdu líbí, jako je ratanová stolní lampa, dekorativní váza nebo zarámovaná fotografie, a uspořádejte je do pěkné scenérie, která vám bude dělat  radost každý den.

Rattan table lamp with a light lamp shade


Navrhnutí jedné malé plochy od vás vyžaduje méně jako rovnou celé místnosti. A pomůže  vám to zjistit, co se vám líbí a jaký je váš osobní styl.

5. Navštivte naši prodejnu a inspirujte se

Zastavte se na nejbližší prodejně JYSK a prohlédněte si množství trendy výrobků. Určitě najdete něco, co odráží váš styl a vkus.

Objevit více

Vyberte si správnou lavici

Vyberte si správnou lavici

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Zaostřeno na: Série úložného nábytku MARKSKEL

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Nové dekorace, které doporučuje nákupčí v JYSKu

Nové dekorace, které doporučuje nákupčí v JYSKu