CYBER DAYS - sleva 20-50 % na všechny výrobky dostupné pouze online
Doručení online objednávek může trvat déle.

Různé typy prachového peří a pírek

Husí nebo kachní peří?

Kvalita peří závisí na nezpracovaném materiálu. Existuje několik parametrů: druh ptáka, věk a jeho zdraví. Čím je pták starší a podnebí, kde žije chladnější, tím je kvalita a izolace peří vyšší. Pokud porovnáme kvalitu nejlepšího husího peří s kachním, husí je určitě lepší.

Peří je nejlepší přírodní izolační materiál a zároveň reguluje teplo a vlhkost v přikrývce. Kvalita peří se vždy nejlépe vyjadřuje pomocí jeho nosnosti.

Co je nosnost husího prachového peří?

Nosnost vyjadřuje kvalitu a schopnost izolace. Čím je prachové peří kvalitnější, tím je nosnost vyšší a izolace větší.

Prachové peří nemá žádný stonek, ale skládá se z malého jádra, z kterého vychází velké množství malých měkkých vláken. Mezi těmito vlákny se vytvářejí malé vzduchové kapsy. Právě vzduch poskytuje izolaci - ne samotné prachové peří.

Níže můžete vidět pět různých typů prachového peří. Velké baculaté je nejlepší. Má mnoho vláken a největší nosnost.

Co je husí prachové peří?

Husí prachové peří je obyčejně větší a silnější než kachní, právě proto má přikrývka se 100 % husím prachovým peřím vyšší nosnost.

Vyšší kvalita je výsledkem toho, že má husa větší pírka a v průměru žijí déle.

Přečtěte si více o získávání prachového peří do našich výrobků.

Co je prachové peří z kajky mořské?

Prachové peří z kajky mořské je nejlehčí a nejvíce izolační nezpracovaný materiál na světě. Prachové peří se sbírá z hnízd po vylíhnutí ptáků z vajíček a po tom, co opustí hnízdo. Je čištěné a tříděné manuálně. Toto prachové peří je velmi luxusní a zároveň limitovaný materiál na trhu.

Existují i jiné typy kachního prachového peří, například prachové peří z kachny pižmové, které má velmi podobné vlastnosti.

Kachní prachové peří nebo pírka?

Husí či kachní prachové peří dodává polštářům a přikrývkám jejich měkkost. Naopak pírka vytvářejí v polštáři potřebnou oporu a přikrývce dodávají váhu.

V polštáři s 1 komorou je dobré použít mix prachového peří a pírek. Pokud polštář obsahuje jen prachové peří, nebude poskytovat dostatečnou oporu, protože se lehce zploští. V polštáři se 3 komorami se jádro obvykle skládá z pírek a 2 venkovní komory jsou pak naplněné prachovým peřím pro měkčí pocit.

Prachové peří v přikrývkách izoluje a pírka spolu s potahem dodávají váhu. Pocit pohodlí je individuální, těžší přikrývky jsou většinou vhodné pro lidi s neklidným spánkem.

Lehčí přikrývka je ideální, pokud preferujete na těle jemnější pocit. Přikrývka se 100% husím peřím je lepší pro odvádení vlhkosti od těla.

Objevit více

Na náplni záleží

Jak zvolit správnou velikost povlečení?

Péče a údržba přikrývek a polštářů

Průvodce přikrývkami