Kulatý odkládací stolek z kovu a skla a konferenční stolek u pohovky

Jak odlišit konferenční a odkládací stolek

Odkládací i konferenční stolky splňují jak estetickou, tak praktickou úlohu v interiéru. I když jsou tyto typy stolků velmi podobné, určité rozdíly mezi nimi najdeme.

Rozdíl mezi konferenčním a odkládacím stolkem

Odkládací i konferenční stolek si snadno spletete. Konferenční stolky jsou větší a často nižší než odkládací stolky. Odkládací stolek se nejčastěji umisťuje k rohu pohovky do přibližně stejné výšky jako je opěrka pohovky. Konferenční stolek je většinou umístěný před pohovku ve stejné výšce jako sedadlo pohovky.

Použití odkládacího stolku jako konferenčního?

Set stejný odkládacích stolků je skvělou alternativou ke klasickému konferenčnímu stolku. Můžete je umístit tak, aby vytvářely iluzi jednoho stolu, ale v případě potřeby se dají použít také samostatně. Proto se dobře hodí hlavně do menších interiérů, kde potřebujete víceúčelové kousky nábytku.

Round end tables in yellow and dusty rose


Pro konferenční stolek je typické, že je o něco nižší, pokud byste si na něm chtěli dát jídlo, vybrat byste si měli spíše vyšší stolek. V tom případě je lepší pořídit si odkládací stolek, protože bývá o něco vyšší.

Multifunkční stolky

Malé stolky se dají použít různým způsobem. Menší konferenční stolek můžete použít i v ložnici nebo v dětském pokoji. Odkládací stolek se zase hodí na vázu, lampu, ale poslouží i jako barový stolek.

Round end table in gold and glass and round wood coffee tables
Konferenční stolek KALVEHAVE Ø70 dub
1500 Kč/ks
1899 Kč /ks
Sleva 21%
Pouze online
Odkládací stolek KALVEHAVE Ø55 dub
1150 Kč/ks
1499 Kč /ks
Sleva 23%
Pouze online


U menších stolků můžete kombinovat různý tvar, výšku i barvu. Vytvoříte tak zajímavou kombinaci.

V JYSKu najdete konferenční i odkládací stolky ve stejném designu. Díky tomu je můžete pořídit dohromady a oživit tak svůj interiér.

Objevte všechny konferenční a odkládací stolky

Objevit více

Vánoční skřítci přichází

Oblíbené lampy naší nákupčí

Vyberte si správnou komodu

Jak si zařídit garsonku