Jak vybrat zahradní nábytek

Jak vybrat zahradní nábytek

Rodinné posezení na zahradě, káva na balkóně, grilování na terase. Venkovní prostory představují zejména v létě oblíbenou část domova. Během víkendů je to ideální místo na posezení s přáteli, přes týden po náročném dni si venku rádi užíváme odpočinek a relax.

Abyste se cítili pohodlně a příjemně, důležitým krokem je výběr správného zahradního nebo balkónového nábytku, který bude vyhovovat vašim potřebám. Velkou roli samozřejmě hraje vzhled a design nábytku, který by měl lahodit vašemu oku.

Dalším důležitým faktorem je výběr materiálu. JYSK nabízí široký sortiment zahradního nábytku z různých materiálů.

Jak vybrat zahradní nábytek

TVRDÉ DŘEVO

Kvalitní dřevo nikdy nevyjde z módy. Dřevěný zahradní nábytek bývá masivnější a bude se krásně vyjímat v každé zahradě. Je vhodný do každého počasí a v případě potřeby ho stačí ošetřit olejem na nábytek, který je dostupný v prodejnách JYSK. Velká většina našeho dřevěného nábytku je vyrobena ze dřeva s certifikátem FSC® N001715, takže si chvíle volna můžete užívat s čistým svědomím vůči matce přírodě.

KOV

Dalšími oblíbenými materiály při výběru zahradního nábytku jsou ocel nebo hliník. Hliník je lehoučký, takže si s manipulací nábytku hravě poradíte. Hliníkový nábytek nevyžaduje žádnou speciální údržbu, takže vám zůstane více času na bezstarostné chvíle a odpočinek. Ocel je pevná a odolná a často se využívá na konstrukci zahradního nábytku.

Kovové materiály jsou velmi oblíbené v kombinaci s jinými materiály jako je například dřevo či umělý ratan.

Umělý ratan

Nábytek z umělého ratanu vám poskytne pohodlí a komfort a vyčaruje z vaší terasy stylové letovisko. Ocelová konstrukce nábytku je pevná a stabilní. Umělé proutí je odolné vůči UV záření a nepřízni počasí. Údržba vám nezabere mnoho času, nábytek se čistí jednoduše mýdlem a vodou.

PLAST

Plastový nábytek je především výhodná koupě. Za vynikající cenu získáte kvalitní a pohodlný nábytek. Plast je UV odolný, díky čemuž si zachovává barvu. Je nenáročný na údržbu a velmi snadno se s ním manipuluje. Plastový nábytek už sice nepatří do kategorie designového zahradního nábytku, ale představuje praktický a levný kousek vhodný jak na zahradu, tak na balkón či terasu. Nábytek můžete barevně osvěžit zahradními polstry, které nabízíme v různých barvách a vzorech.

Zahradní nábytek

Objevit více

Jak si vybrat zahradní květináč

Jak si vybrat správnou zahradní sedací soupravu

Výhody kulatých zahradních stolů

Jak si zařídit balkón nebo malou terasu

Najít nejbližší prodejnu JYSK

Nechte si poradit od našeho personálu a objevte širokou nabídku na prodejně JYSK.