Kvalitní zahradní dřevěný nábytek

FSC® Je vaše záruka dlouhé životnosti zahradního nábytku

Datum:

Kategorie: Balkón a terasa

Odlesňování je jedním z nejvýraznějších faktorů, které přispívají k negativním změnám klimatu. Přibližně 20 procent skleníkových plynů pochází z kácení a pálení lesů.

Zahradní nábytek tvoří podstatnou část sortimentu JYSKu a v Evropě patříme mezi největší prodejce zahradního nábytku. Proto aktivně bojujeme proti neudržitelnému a nelegálnímu vyhubování a vypalování lesů. Od roku 1990 pracovala společnost JYSK na tom, aby se v sortimentě zvýšil podíl zahradního nábytku vyrobeného z FSC®-certifikovaného dřeva. Dnes má náš všechen dřevěný zahradní nábytek certifikát FCS.

Zahradní nábytek s certifikátem FSC

FSC, Forest Stewardship Council, je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která bojuje za podporu udržitelného lesnictví a zlepšení životních podmínek domácímu obyvatelstvu v některých z nejchudších zemí světa. Známka FSC® N001715 může být na dřevu z celého světa, od tropických pralesů po sibiřské jehličnaté lesy. Kromě svého závazku k životnímu prostředí udržitelného lesního hospodářství, pracuje FSC také na zajištění sociálně a finančně správných postupů. Zodpovědnost po sociální stránce zahrnuje mimo jiné to, že FSC chrání domorodce a místní obyvatele, kteří v lesích žijí. Zároveň je lidem pracujícím v lesích poskytnut trénink, bezpečné pracovní nástroje a slušné mzdy.

To například znamená, že:

  • V lesích FCS se těží jen přirozeně nahraditelné množství dřeva
  • V lesích FCS platí přísná pravidla používání pesticidů a chemických látek.
  • V lesích FCS dostávají pracovníci slušnou odměnu za práci a mají přiměřené pracovní podmínky.
  • V lesích FCS si váží lidí i zvířat.