Kvalitní zahradní dřevěný nábytek

FSC® Je vaše záruka dlouhé životnosti zahradního nábytku

Odlesňování je jedním z nejvýraznějších faktorů, které přispívají k negativním změnám klimatu. Přibližně 20 procent skleníkových plynů pochází z kácení a pálení lesů.

Zahradní nábytek tvoří podstatnou část sortimentu JYSKu a v Evropě patříme mezi největší prodejce zahradního nábytku. Proto aktivně bojujeme proti neudržitelnému a nelegálnímu vyhubování a vypalování lesů. Od roku 1990 pracovala společnost JYSK na tom, aby se v sortimentě zvýšil podíl zahradního nábytku vyrobeného z FSC®-certifikovaného dřeva. Dnes má náš všechen dřevěný zahradní nábytek certifikát FCS.

Zahradní nábytek s certifikátem FSC

FSC, Forest Stewardship Council, je mezinárodně uznávaná nezisková organizace, která bojuje za podporu udržitelného lesnictví a zlepšení životních podmínek domácímu obyvatelstvu v některých z nejchudších zemí světa. Známka FSC® N001715 může být na dřevu z celého světa, od tropických pralesů po sibiřské jehličnaté lesy. Kromě svého závazku k životnímu prostředí udržitelného lesního hospodářství, pracuje FSC také na zajištění sociálně a finančně správných postupů. Zodpovědnost po sociální stránce zahrnuje mimo jiné to, že FSC chrání domorodce a místní obyvatele, kteří v lesích žijí. Zároveň je lidem pracujícím v lesích poskytnut trénink, bezpečné pracovní nástroje a slušné mzdy.

To například znamená, že:

  • V lesích FCS se těží jen přirozeně nahraditelné množství dřeva
  • V lesích FCS platí přísná pravidla používání pesticidů a chemických látek.
  • V lesích FCS dostávají pracovníci slušnou odměnu za práci a mají přiměřené pracovní podmínky.
  • V lesích FCS si váží lidí i zvířat.

 

Objevit více

Výhody kulatých zahradních stolů

Jak si vybrat zahradní květináč

Jak si vybrat správnou zahradní sedací soupravu

Jak si zařídit balkón nebo malou terasu

Najít nejbližší prodejnu JYSK

Nechte si poradit od našeho personálu a objevte širokou nabídku na prodejně JYSK.