Jak zajistit bezpečnost při skákání na trampolíně?

Jak zajistit bezpečnost při skákání na trampolíně?

Zahradní trampolíny jsou v létě mezi dětmi velký hit! Skákat na trampolíně je pro děti ideální zábava na čerstvém vzduchu.

Připravili jsme si pro vás 8 tipů a praktických rad, jak se postarat o bezpečnost na dětské trampolíně.

  1. Trampolínu postavte na rovnou plochu, která by neměla být z betonu či asfaltu. Trampolína by také neměla stát na dlažbě.
  2. Trampolínu umístěte 2,5 až 3 metry od nejbližšího stromu, plotu nebo jiných předmětů. Prostor nad trampolínou by měl být volný, standartně až do výšky 7,5 m nad dětskou trampolínou. Dobře si pročtěte přiložený návod, protože se přesná výška může u některých trampolín líšit.
  3. Pokud není v balení přiložená bezpečnostní síť na trampolínu, měli byste jí dokoupit. Snížíte tak riziko, že dítě či dospělý přeskočí okraj trampolíny a ublíží si. Nezapomeňte si vybrat správný rozměr sítě, tak, aby přesně seděla na kontrukci trampolíny.
  4. Ujistěte se, že trampolínu používá pouze jeden člověk a bezpečnostní síť je dobře uzavřená.
  5. Při skákání se snažte odrážet a dopadat na stejné místo, ideálně do středu trampolíny. Nepředceňujte svoje schopnosti, raději se vyhýbejte akrobatickým kouskům a saltům.
  6. Počasí nám může připravit nepříjemné překvapení. Mokrá trampolíná je kluzká a skákat na ní je nebezpečné. Vždy raději počkejte, až trampolína uschne.
  7. Před každým použitím zkontrolujte, zda-li náhodou není trampolína poškozená. Bezpečnostní síť by měla pevně držet, šroubky musí být dotáhnuté a pěnový okraj zakrývat kontrukci a pružiny.
  8. Trampolínu mohou využívat děti už od 3 let. Raději ale ještě děti do 6 let nenechávejte při skákán bez dozoru. Zabránit jim, aby skákali samotné můžete odstraněním žebříku.

Péče o zahradní trampolínu

Správná a pravidelná péče dokáže prodloužit životnost trampolíny. Abyste si mohli veselých dnů na zahradě užívat co nejdéle, věnujte trampolíně trochu svého času. Kontrolujte stav jednotlivých dílů a poškozené části vyměňte za nové. Skákací plochu stačí otřít mokrým hadříkem, očistit od nečistot a spadaného listí. Vždy nechejte trampolínu dobře uschnout než se na ní děti vrhnou.
Pokud si chcete pojistit stabilitu trampolíny, doporučujeme ji ukotvit do země pomocí kotvící sady. Zároveň ji tak ochráníte před převrácením za velkého větru či bouřky. Pozor: nestačí pouze ukotvit nohy, ale alespoň na třech místech také rám zahradní trampolíny.


Bezpečnost dětské trampolíny nezanedbávejte


Přejeme vám krásné léto, na které budete s radostí vzpomínat.

 

Objevit více

Trampolíny: 7 věcí, které je třeba zvážit před nákupem

Trampolíny: 7 věcí, které je třeba zvážit před nákupem

Zahradní houpací síť nebo závěsné křeslo? Rozhodněte se správně

Zahradní houpací síť nebo závěsné křeslo? Rozhodněte se správně

Podrobný průvodce materiály pro zahradní nábytek

Podrobný průvodce materiály pro zahradní nábytek

Proměňte svůj přístřešek pomocí dekorací

Proměňte svůj přístřešek pomocí dekorací