Trampolíny na zahradu pro děti i dospělé

Trampolína je skvělým zdrojem zábavy na zahradě, který je v posledních letech čím dál víc populární.  Skákání na trampolíně není jen vzrušující aktivitou, ale také skvělým způsobem, jak udržet tělo v kondici a zlepšit náladu. Tato atrakce je oblíbená nejen mezi dospělými, ale zejména u dětí, které na ni často nedají dopustit. Pro zvýšení bezpečnosti je důležité investovat do bezpečnostní sítě, která chrání před nechtěnými pády. Více o tom, jak zajistit bezpečnost při skákání na trampolíně se dočtete na našem blogu. Venkovní trampolínu můžete zapustit do terénu nebo ji nechat vyvýšenou. V JYSKu nabízíme obě varianty. V případě vyvýšené trampolíny mohou malé děti využít speciální žebřík, který zajišťuje bezpečný a snadný přístup. 

Jak vybrat zahradní trampolínu?

Zamýšlíte se nad tím, jakou trampolínu koupit? Poradíme vám v 7 krocích.

Velikost

Jako první zvažte velikost. Trampolíny jsou dostupné ve více rozměrech, s průměrem od 250 do 426 cm. Rozmyslete si také, jakou část zahrady chcete trampolíně obětovat.

Povrch

V úvahu berte samotné místo a povrch, kde bude trampolína stát. Doporučujeme měkký povrch, jako je tráva. Trampolínu byste určitě neměli umisťovat na tvrdý povrch, jako je například beton. Tvrdý povrch zvyšuje riziko zranění, pokud člověk z trampolíny spadne.

Váha

Dále zvažte, kdo bude trampolínu používat. Chcete trampolínu vyloženě pouze pro děti nebo takovou, kterou budou moct využívat všichni? Jedná se o důležitý bod, protože každá trampolína udrží jinou váhu.

Více osob?

Chcete, aby trampolínu mohly využívat dvě osoby zároveň? Vyberte trampolínu s průměrem alespoň 300 cm a s nejvyšší možnou nosností.

Vzhled zahrady

Jako pátý bod jsme zařadili celkový vzhled zahrady. Pokud nechcete, aby trampolína na zahradě příliš vyčnívala a byla dominantním prvkem, vyberte si trampolínu, kterou můžete zapustit do země.

Bezpečnost

Po vybrání velikosti a typu si nezapomeňte ověřit bezpečnost. Pořiďte si trampolínu s pevnou kovovou konstrukcí a hladkými švy. Ujistěte se, že mají pružiny ochranný kryt. Přečtěte si také o tom, jak zajistit bezpečnost při skákání na trampolíně.

Bezpečnostní síť

Nakonec se rozhodněte zda-li potřebujete i bezpečnostní síť. Bezpečnostní síť se natáhne okolo celého obvodu trampolíny a chrání děti či dospělé před pádem z trampolíny. Trampolína bez bezpečnostní sítě je nebezpečná a může vést k úrazům.