Zahradní trampolíny. které se postarají o zábavu

Trampolína je skvělým řešením pro ty, kteří v létě touží po troše aktivity. Skákání na venkovních trampolínách představuje skvělý způsob, jak zajistit pohyb pro vaše tělo a navíc vám ještě zlepší náladu. A samozřejmě nesmíme zapomínat na děti, u kterých jsou trampolíny hitem! Nezapomeňte také dbát na bezpečnost a pořiďte si bezpečnostní sítě na trampolíny.

Trampolínu můžete rovněž zapustit, aby byla v rovině s terénem. Pokud se ale rozhodnete nechat venkovní trampolínu vyvýšenou, malé děti budou pravděpodobně potřebovat malý žebřík, který u nás v JYSKu najdete též.

Jak vybrat zahradní trampolínu?

Zamýšlíte se nad tím, jakou trampolínu koupit? Poradíme vám v 7 krocích.

Velikost

Jako první zvažte velikost. Trampolíny jsou dostupné ve více rozměrech, s průměrem od 250 do 426 cm. Rozmyslete si také, jakou část zahrady chcete trampolíně obětovat.

Povrch

V úvahu berte samotné místo a povrch, kde bude trampolína stát. Doporučujeme měkký povrch, jako je tráva. Trampolínu byste určitě neměli umisťovat na tvrdý povrch, jako je například beton. Tvrdý povrch zvyšuje riziko zranění, pokud člověk z trampolíny spadne.

Váha

Dále zvažte, kdo bude trampolínu používat. Chcete trampolínu vyloženě pouze pro děti nebo takovou, kterou budou moct využívat všichni? Jedná se o důležitý bod, protože každá trampolína udrží jinou váhu.

Více osob?

Chcete, aby trampolínu mohly využívat dvě osoby zároveň? Vyberte trampolínu s průměrem alespoň 300 cm a s nejvyšší možnou nosností.

Vzhled zahrady

Jako pátý bod jsme zařadili celkový vzhled zahrady. Pokud nechcete, aby trampolína na zahradě příliš vyčnívala a byla dominantním prvkem, vyberte si trampolínu, kterou můžete zapustit do země.

Bezpečnost

Po vybrání velikosti a typu si nezapomeňte ověřit bezpečnost. Pořiďte si trampolínu s pevnou kovovou konstrukcí a hladkými švy. Ujistěte se, že mají pružiny ochranný kryt. Přečtěte si také o tom, jak zajistit bezpečnost při skákání na trampolíně.

Bezpečnostní síť

Nakonec se rozhodněte zda-li potřebujete i bezpečnostní síť. Bezpečnostní síť se natáhne okolo celého obvodu trampolíny a chrání děti či dospělé před pádem z trampolíny. Trampolína bez bezpečnostní sítě je nebezpečná a může vést k úrazům.