Proč je dobré mít postelové čelo?

Postelové čelo: ano či ne?

Předpokládám, že asi každý již někdy s chutí skočil na svou postel a při tom nedopatřením narazil hlavou do stěny. Možná se vám to stalo, když jste byli malí a nebo jste se bouchli zrovna včera. Postelové čelo je skvělým způsobem, jak se takovému scénáři v budoucnosti vyhnout. To je ale jen jedna z jeho výhod. Čtěte dál a objevte výhody postelového čela.

Žádné ošoupané stěny

Peřiny si převlékáme z dobrého důvodu. Potit se v noci je úplně normální věc, ale je dobré si uvědomit i to, že zpocený polštář a přirozeně mastné vlasy zanechají skvrny i na steně. Pokud jste zvyklí ležet hlavou blízko při stěně, postelové čelo by vám mohlo skutečně pomoci.

Pohodlně se opřete

Pokud si v posteli rádi čtete knížky nebo pracujete na svém notebooku, určitě čelo oceníte také. Namísto toho, abyste se opírali o chladnou stěnu nebo si neustále upravovali polštář za zády, se můžete pohodlně opřít o čalouněné čelo a v klidu se ponořit do čtení. Nebo si představte snídani v posteli, to zní naprosto báječně, nemyslíte?

 

Kam zmizel polštář?

Stalo se vám už někdy, že vám uprostřed noci polštář zapadl někam mezi stěnu a postel, a vy jste ho pak nemohli v té tmě najít? Postelové čelo takové nepříjemné situaci zabrání. Polštář bude pak vždy na svém místě.

 

Držte si chlad od těla

Teplota v ložnici hraje velmi důležitou roli, pokud se chcete dobře vyspat. Hlavně v létě máme někdy problém usnout, často bývá totiž příliš teplo. Proto mnozí před spaním větrají či spí při otevřeném okně, aby se místnost v noci trochu ochladila. Na druhé straně, v zimním období může být v ložnici příliš chladno. Pokud spíte u chladné stěny, která není dostatečně odizolovaná, pořiďte si čelo, které vás od stěny oddělí a nebude vám taková zima.

 

Královská atmosféra

Postelová čela jsou vyrobena z různých materiálů a jejich výběr je široký. Od čalouněných po dřevěné, jednoduše si pořiďte čelo, které bude vyjadřovat váš styl a osobnost. 

Honosná postel se stane středobodem vaší ložnice a místnost si podmaní. Pomocí jednoduchého kusu nábytku tak změníte celý charakter ložnice.

 

Jednoduché čištění

Tak či tak musíte prát ložní prádlo a jednou za čas i vyčistit či převrátit matraci, proč to nespojit i s údržbou postelového čela? Pokud máte čelo čalouněné, stačí ho jednou za týden vysát, zbavíte se tak prachu i mikrobů. Větší skvrny vyčistíte vlhkým hadříkem.

Vždy se při čištění řiďte instrukcemi od výrobce.
 

Objevit více

Průvodce postelemi

Jak vybrat vrchní matraci a chránič matrace? Kompletní průvodce

Jaká matrace vám nejlépe vyhoví? Kompletní průvodce

Jak vybrat správnou matraci pro vaše bolavá záda