Postelové rámy, které jsou pohodlné a stylové

Postelový rám je tím nejvýraznějším kusem nábytku ve vaší ložnici. Postel je zároveň místo, kde odpočíváme a kde každou noc nabíráme nové síly. Je důležité vybrat si takový, který vyhovuje vašim potřebám i vašemu stylu. Design a pohodlí musí jít ruku v ruce a musí se vzájemně doplňovat.

V JYSKu najdete postele v široké řadě provedení. Můžete si například vybrat model s klasickým čelem a rámem, nebo model bez čela, s modernějším a minimalističtějším vzhledem, máme i postele z dřevěného masivu či kovu nebo postelové rámy s úložným prostorem.

Vybírejte postelové rámy v rozměrech: 90x200, 140x200, 160x200 a 180x200.

17 výrobky/výrobků
  17 výrobky/výrobků

  Ložnice - Postelové rámy

  Postelový rám POLDEN 90x200 bílá
  2250 Kč/ks
  3699 Kč /ks
  Sleva 39%
  Do vyprodání zásob
  Postelový rám POLDEN 180x200 bílá
  3000 Kč/ks
  6299 Kč /ks
  Sleva 52%
  Do vyprodání zásob
  Postelový rám VEDDE 140x200 divoký dub
  3500 Kč/ks
  5499 Kč /ks
  Sleva 36%
  Postelový rám AGERFELD 140x200 tmavě šedý potah
  5000 Kč/ks
  6499 Kč /ks
  Sleva 23%
  Do vyprodání zásob
  Pouze online
  Postelový rám ALNOR 140x200 šedá/černá
  5000 Kč/ks
  9999 Kč /ks
  Sleva 50%
  Do vyprodání zásob
  Postelový rám KUNGSHAMN 140x200 sv. šedá
  5500 Kč/ks
  6999 Kč /ks
  Sleva 21%
  Pouze online
  Postelový rám FAVRBO 140x200 dub/bílá
  6500 Kč/ks
  8999 Kč /ks
  Sleva 28%
  Do vyprodání zásob
  Pouze online
  Postelový rám MANDERUP 140x200 div. dub
  8000 Kč/ks
  12999 Kč /ks
  Sleva 38%
  Pouze online
  Postelový rám HASLEV 140x200 tm. šedá
  8500 Kč/ks
  11999 Kč /ks
  Sleva 29%

  Jak vybrat si správnou postel

  • V jaké poloze jste zvyklí spát? Nehledejte jen postel, která se vám hodí do interiéru. Zamyslete se nad tím, v jaké poloze obvykle spíte. Ta je při výběru tvrdosti matrace důležitá.
  • Který druh postele? Polohovací postel, válenda a kontinentální postel jsou nejběžnější druhy postelí a to, která je vhodná právě pro vás, záleží na vkusu a potřebě. Pokud si v posteli rádi čtete a nebo sledujete seriály, polohovací postel by mohla být ta pravá. Vysoké kontinentální postele jsou ideální pro ty, kterým se hůře vstává z postele.
  • Tvrdost matrace. Spací návyky a váha jsou důležitými faktory při výběru měkké, středně tvrdé nebo tvrdé matrace. Pokud například rádi spíte na břiše, je pro vás vhodnější tvrdá matrace. Nezapomeňte však, že váš partner může preferovat jinou tvrdost matrace. Udělejte si test spánku.
  • Pro koho je postel určená? Kolik máte roků, žijete sami nebo s partnerem, máte děti? Tyto otázky byste určitě měli při výběru zohlednit. V případě, že jste například senior, doporučuje se vyšší postel, z které se lépe vstává a také se na ní lépe ulehá. 
  • Správná velikost. Rozměr postele je individuální záležitost. Pokud máte partnera, doporučujeme nechat kousek místa z obou stran postele. Kontinentální postel je relativně vysoká, takže do ložnice v podkroví se zkoseným stropem není příliš vhodná. Zvážit byste měli i, jestli v posteli budou také děti či domácí mazlíčci.
  • Vrchní matrace. Vrchní matrace je v kontaktu s tělem celou noc. Vybírejte vrchní matraci, která chrání matraci, je pratelná a hodí se na váš typ postele. Přečtěte si více o výhodách vrchních matrací.
  • Jaký materiál? Nejznámější materiály, z kterých jsou vrchní matrace vyrobené, jsou latex a paměťová pěna. Oba mají rozdílné funkce a záleží pouze na vaší potřebě. Paměťová pěna se přizpůsobuje křivkám těla a pomáhá předcházet bolestem kloubů. Pokud ale preferujete prodyšnou vrchní matraci, zvolit byste měli matraci z latexu, který pomáhá odvádět vlhkost od těla.
  • Astma a alergie. Pokud trpíte sennou rýmou, astmatem či ekzémem, zvažte antialergickou matraci a vrchní matraci. Pokud se vámn nedaří najít správnou antialergickou matraci, sáhněte alespoň pro matraci s pratelným potahem.
  • Rozpočet a životnost. Při koupi nové postele byste se měli rozhodnout, jak dlouho chcete postel využívat a jaký je váš rozpočet. Vrchní matrace výrazně prodlužuje životnost matrace a vyměnit jí je levnější a snadnější, než vyměnit kompletně celou postel.

  Na rozměru záleží

  Jednou z věcí, na které byste se měli zaměřit při nákupu nové postele, je správný rozměr postelového rámu. Ten závisí na rozměrech matrace, kterou už vlastníte, nebo na rozměrech matrace, do které hodláte investovat.

  Z barevných provedení nabízíme postele v bílé, světle a tmavě hnědé a šedé barvě.

  Nezapomeňte, že si k postelovému rámu musíte také zakoupit rošty.

  Na našem blogu se můžete dočíst, jak si poradit s úložným prostorem v ložnici.