Modulární zahradní nábytek na velké terase

Průvodce: modulární zahradní souprava

S modulárním zahradním nábytkem si můžete sestavit přesně takovou sestavu, jaká se hodí pro vaši terasu nebo balkon. Můžete si vyrobit rohovou sedačku, dvě křesla nebo cokoli, co vám vyhovuje.

V tomto průvodci se dočtete více o možnostech kombinací a všech výhodách a získáte nápady, jak si zařídit balkon nebo terasu.

Možnosti kombinací

Nápady na kombinace modulárního uspořádání pohovky

Sada modulů se obvykle skládá z rohových modulů, středových modulů, koncových modulů a stoličkových modulů. Z nich lze sestavit různé varianty sezení:

 • Pohovky ve tvaru U
 • Rohové sedací soupravy / sedací soupravy ve tvaru L
 • Sedací soupravy s rozkládacím lůžkem
 • Sedací soupravy s otevřeným koncem
 • Křesla
 • Taburety

Uspořádání zahrady

Než se necháte unést nekonečnými možnostmi modulárního zahradního nábytku, doporučujeme vám vytvořit si plán, zejména s ohledem na to, kolik místa máte k dispozici. Začněte tím, že si vyměříte terasu nebo balkon a ujistíte se, že máte dostatek prostoru pro uspořádání vysněného nábytku. Zvažte také další věci: 

1. Prostor

Při plánování terasy nebo balkonu zvažte dostupný prostor a představte si vzdálenost od dveří až po posezení, jídelní kout, trávník nebo záhon. Zmapujte si tyto trasy a zohledněte je při rozhodování, jak konfigurovat a kam umístit modulární sestavu. Tyto vzdálenosti by měly být široké přibližně 1 metr.

2.    Uspořádání

Obecně platí, že pokud je to možné, volte plovoucí uspořádání, při kterém je vaší zahradní sestavě ponecháno 30 cm prostoru pro dýchání, abyste vytvořili iluzi velké a vzdušné terasy nebo balkonu. Snažte se o to bez ohledu na to, kterou z konfigurací si přejete.

3.    Kolik míst potřebujete? 

Potřebujete sedací soupravu pro celou rodinu, nebo bude sloužit hlavně vám a vašemu partnerovi? Různé konfigurace se hodí pro různě velké skupiny a venkovní prostory:

Samotná pohovka ve tvaru U vyžaduje značný prostor. Pokud však máte dostatek prostoru, bude pohovka ve tvaru U skvělou volbou. Pohovka tak bude tvořit přirozený středobod a jistě budete mít dostatek místa i pro hosty.

K sestavení pohovky ve tvaru U potřebujete dva rohové díly, střední díl a dva koncové díly.

Rohová pohovka ve tvaru písmene L má mnoho stejných vlastností jako pohovka ve tvaru písmene U, ale obvykle zabírá méně místa a může být vhodnější pro jednu nebo dvě osoby, které chtějí odpočívat s nataženýma nohama. Přesto bude vhodná i při návštěvách a setkáních s přáteli. 

K sestavení rohové pohovky potřebujete jeden rohový díl, střední díl a dva koncové díly.

Sedací souprava s lehátkem je podobná rohové sedací soupravě, ale má otevřený konec, čímž vzniká dokonalá kombinace mezi pohovkou a lehátkem, kde můžete odpočívat.

K sestavení pohovky s lehátkem potřebujete jeden koncový díl a středové díly.

Jedna velká pohovka, případně doplněná několika lehátky nebo taburetem, může být dobrým řešením pro menší prostor a poskytne vám flexibilnější uspořádání zahrady: čas od času můžete přehodnotit, kterým směrem pohovku umístít. Taburet vám umožní dát si nohy nahoru a může sloužit i k sezení.

Pokud chcete postavit velkou pohovku, budete potřebovat dvě koncové části a středovou část.

Zvažte také symetrické uspořádání se dvěma pohovkami proti sobě oddělenými stolkem.

Samostatné rozmístění křesel vám přinese maximální flexibilitu. Kombinace čtyř židlí kolem stolu vytváří skvělou atmosféru. Židle se navíc budou snadno přemisťovat v různých konfiguracích.

K sestavení takového uspořádání budete potřebovat pouze středové části.

Přizpůsobení modulárního zahradního nábytku

EG je sedmimodulová sestava skládající se ze čtyř středových a dvou rohových/koncových modulů a stolu. Nabízí mnoho různých kombinací, které lze přizpůsobit vašemu venkovnímu prostoru. Sestavte si kombinaci, která se hodí na vaši terasu nebo balkon.

Zatímco EG je zahradní sedací souprava, RAVNDRUP je k dispozici jak jako sestava, tak jako samostatné díly, což vám dává možnost přizpůsobit sedací soupravu přesně vašim potřebám.

RAVNDRUP se skládá ze tří různých modulů:

 • středového modulu
 • rohový/koncový modul
 • stolek

RAVNDRUP nabízí svobodu a flexibilitu: rohová sedačka s otevřeným koncem v kombinaci s dvoumístnou sedačkou soustředěnou kolem stolu, velká sedačka ve tvaru U soustředěná kolem dvou stolů nebo cokoli jiného, co vyhovuje vaší terase a vašim preferencím. RAVNDRUP lze snadno přizpůsobit vašim potřebám.

Pro menší terasy nebo balkony je ideální souprava ABED. Obsahuje dva rohové moduly, dva taburety a jeden stůl, které lze kombinovat v různých konfiguracích. Některé z možností jsou pro 2 osoby. Vše záleží jen na vás.

Nápady na modulární kombinace pohovek na malém balkoně

Výhody modulárního zahradního nábytku

 • Tento flexibilní kus nábytku si můžete nakonfigurovat podle svých představ.
 • Pokud se změní vaše potřeby nebo potřebujete změnit prostředí, modulární zahradní nábytek lze snadno přemístit a jinak uspořádat.
 • Jednou z hlavních výhod modulárního nábytku je optimalizace prostoru, protože vám pomůže maximálně využít každý metr čtvereční.
 • Nikdo nemá to, co vy - vaše sestava nábytku bude pravděpodobně zcela jedinečná a bude odpovídat vaší terase a vaší estetice.
 • Běžnou pohovku s lehátkem na boku lze otočit buď doleva, nebo doprava, ale u modulární sedací soupravy si strany vybírat nemusíte.

   

Objevit více

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý zahradní slunečník pro vás

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

Průvodce: Vyberte si ten pravý úložný box

Průvodce: Výběr ideálního zahradního stolu

Průvodce: Výběr ideálního zahradního stolu

Průvodce: Jak vybrat tu pravou zahradní židli nebo křeslo

Průvodce: Jak vybrat tu pravou zahradní židli nebo křeslo