Tipy, na které myslet při nákupu zahradního nábytku

Tipy, na které myslet při nákupu zahradního nábytku

Nový zahradní set může být velkou investicí. Je tedy důležité nákup náležitě promyslet a pořídit si nábytek, který bude pohodlně zapadat do vaší zahrady. Další aspekty, které je důležité brát v potaz, jsou: údržba, styl a prostor na vaší zahradě/terase či balkóně. Na čem vám záleží nejvíc? Jde vám o vzhled a design, nebo si postačíte s pohodlím?

Nechte si poradit. Máme pro vás pár tipů, na co si dát při nákupu pozor.

Velikost, prostor a sezení

Jak velký je váš prostor na posezení? Máte velkou terasu, či malý balkón? Před nákupem zahradní sestavy s dostatkem místa pro vaši rodinu, přátele a sousedy od vedle, myslete na vaše každodenní potřeby. Nezapomeňte také na větší návštěvy, pro které například pořiďte stohovací židle, které snadno uložíte, když je zrovna nepotřebujete. 

Je rovněž dobré ponechat nějaký prostor na doplňky jako jsou svícny, květináče a další. Okolo zahradního nábytku by mělo být také dostatek prostoru k pohodlnému přístupu ke všem koutům zahrady. Nemusíte tedy za každou cenu kupovat ten největší zahradní set.

Zahradní set v šedé barvě


 

Zahradní sedací souprava v černé barvě

Kdy budete zahradní set využívat?

Budete na zahradě či balkóně stolovat, nebo pouze relaxovat s knihou v ruce? Pokud plánujete letní večeře s přáteli, je potřeba si pořídit klasický zahradní stůl s židlemi nebo balkónový bistro set. Těšíte se spíše na relaxaci a odpočinek? Kupte si zahradní sedací soupravu nebo zahradní lehátko, na kterém můžete odpočívat a nasávat sluníčko.

Zahradní posezení na terase

 

zahradní sestava z umělého ratanu

 

Zahradní sestava s polstry

Nejlepší zahradní nábytek pro venkovní podmínky: materiály a údržba

Dále je dobré zamyslet se nad tím, jaké materiály máte rádi. Každý materiál navíc vyžaduje jinou údržbu. Artwood, ratan či hliník jsou, co se udržby týče, nejméně nároční. Nábytek z těchto materiálů také dobře odolává venkovním podmínkám a počasí, můžete ho tedy nechat venku po celý rok. Je jednoduchý na čištění - postačí vám mýdlo a voda. Ratan a hliník jsou také lehké materiály, které se snadno přenáší.

Plastový nábytek je levnou, ale stále pohodlnou variantou. I ten snadno vyčistíte pomocí mýdla a vody. Nejvíce péče bude vyžadovat dřevěný nábytek, který je bytelný, ale jeho životnost je potřeba prodloužovat pomocí olejování.

Vzhled a styl

Poslední a pravděpodobně tou nejdůležitější radou je: promyslete si, jakého stylu chcete pomocí zahradního nábytku docílit. Možná se vám bude líbit styl 50. let se svou kombinací dřeva, kovu a jednoduchých linií. Nebo možná bude tím pravým ženská a neformální atmosféra vytvořená pomocí ratanu a jasných barev. Styl nicméně vždy můžete zjemnit zahradními doplňky a dekoracemi, a vytvořit tak svůj unikátní, dynamický a osobitý styl. 
 

Zahradní sestava

 

Dřevěný zahradní set

 

Zahradní sestava z umělého ratanu


Přejeme úspěšný nákup!
 

Objevit více

Jak si vybrat zahradní květináč

Jak si vybrat správnou zahradní sedací soupravu

Výhody kulatých zahradních stolů

Jak si zařídit balkón nebo malou terasu

Najít nejbližší prodejnu JYSK

Nechte si poradit od našeho personálu a objevte širokou nabídku na prodejně JYSK.