Velká váza, váza na zemi a skleněná váza

Vyberte si správnou vázu

Vázy s čerstvými květinami jsou krásným doplňkem, který dokáže proměnit domácnost. Společně s rostlinami v květináčích dodají interiéru život.

Čas od času je příjemné koupit si čerstvé květiny, ale z praktického hlediska je pohodlné obstarat i umělé květiny, které vydrží déle, nevyžadují žádnou péči a jsou i levnější.

Pokud hledáte vhodnou vázu do domácnosti, na výběr máte z různých stylů. Zjistěte, jaké jsou jejich výhody v tomto článku.

Neprůhledná nebo skleněná váza

Průhledné vázy působí jemněji a zvýrazňují dotyk přírody, který čerstvé květiny přinášejí do místnosti.

Glass vase on a garden table


Na druhé straně jsou neprůhledné vázy velmi praktické. Nejsou na nich tak viditelné šmouhy nebo zakalené usazeniny.

Vase with silver look on a bookcase
Váza MAGNUS Ø18xV24 cm stříbrná
300 Kč/ks
399 Kč /ks
Sleva 25%
Do vyprodání zásob
Pouze na prodejně


Vysoká nebo malá váza?

Pokud chcete mít vázu položenou na zemi, vhodná je taková, která je dostatečně výrazná a vysoká aspoň 30 cm. Díky tomu si jí každý všimne a nezakopne o ni.

Green floor vase and a basket with a cushion
Váza FELIX Ø19xV35 cm zelená
300 Kč/ks
499 Kč /ks
Sleva 40%


Pokud hledáte vázu na stůl nebo na polici, vybrat byste si měli menší a méně výraznou. V případě vázy určené na jídelní stůl, je vhodnější vybrat také menší, abyste měli dostatečný výhled na hosty sedící naproti vám.

Šířka hrdla

Velké vázy jsou často dostupné s užším hrdlem a malé vázy naopak se širším hrdlem. Proto je vhodné rozmyslet si, jaký typ květiny vložíte do vázy. Pokud chcete do vázy jen jednu nebo dvě květiny, případně jen větvičku, je lepší vybrat si menší vázu s užším hrdlem. Ve váze se širokým hrdlem by totiž vypadaly květiny osaměle.

Flower vases on a table with a sculpture and three scented candles


Pokud máte ale velkou kytici, může být problematické vložit je do vázy s úzkým hrdlem.


Barva a styl

Nemusíte se obávat, že výrazné vázy s jedinečným designem zastíní květiny. Květiny totiž dokáží vždy zaujmout pozornost. Takováto váza je často vkusnou dekorací sama o sobě, i ve chvíli, když v ní nejsou žádné květiny.


Barva vázy není až tak podstatná, protože květiny se vždy dokáží sladit s prostorem, ve kterém jsou. S výběrem a použitím květin tedy nikdy nešlápnete vedle.

Objevit více

Oblíbené lampy naší nákupčí

6 snadných nápadů, jak zařídit malý byt

Jak si zařídit garsonku

Rozzařte svůj domov jasnými letními barvami