Vánoční skřítci jako sváteční dekorace obývacího pokoje

Vánoční skřítci přichází

Vánoční skřítci jsou pohádkové bytosti, které mají v severském folkloru dlouhou tradici a odnepaměti představují nedílnou součást skandinávských Vánoc. I z toho důvodu se moderní varianty tradičních skandinávských postaviček staly oblíbenou vánoční dekorací. Díky kombinaci veselého minimalistického vzhledu a hřejivých vánočních barev se dokonale hodí pro doladění všech vánočních aranžmá a zákoutí, například jako dekorace konferenčních či odkládacích stolků, parapetů, krbové římsy, a dokonce i vánočního stromku a jeho okolí.

Ať už jim říkáte skřítci, nebo trpaslíci, jedno je jisté – během Vánoc vám snadno pomohou navodit tu pravou radostnou atmosféru.

Vánoční skřítek MUGGLESTEN

Vánoční skřítek MUGGLESTEN je moderní verzí tradiční skandinávské vánoční postavičky. Přívětivý trpaslík s vánoční čepicí, kulatým nosem a hustým šedým plnovousem se vyrábí ve dvou velikostech – větší měří 31 cm a menší 17 cm. To znamená, že se vejde prakticky kamkoliv a snadno pomůže dotvořit vánoční atmosféru, ať už na vás bude dohlížet z parapetu nebo odkládacího stolku.

Christmas gnomes in two sizes on a windowsill
Scandinavian Christmas elf with grey beard on a decorated windowsill

Vánoční skřítek NABBI

Podobně jako MUGGLESTEN nosí vánoční skřítek NABBI velkou špičatou čepici a hustý bílý plnovous. NABBI si po všech vánočních kratochvílích velice rád hodí nohy v červených botách nahoru a odpočine. Možná tento veselý společník inspiruje k odpočinku ve všem vánočním shonu a ruchu i vás.

Scandinavian Christmas elf on windowsill next to large, red candles
Scandinavian Christmas gnome next to artificial plant and lantern

Vánoční skřítek MOLDAVIT

Vánoční skřítek MOLDAVIT je takový větší sourozenec trpaslíka NABBI. Podobně jako NABBI si rád odpočine prakticky kdekoliv, posezení mu můžete připravit v libovolném zákoutí vašeho domova. A jako ostatní vánoční skřítci z naší nabídky má i MOLDAVIT červenou špičatou čepici a hustý bílý plnovous.

Christmas gnome with large beard, pointy red hat and stockings
Christmas elf with white beard, Christmas hat and socks

Vánoční společníci z říše zvířat

Skřítci nejsou jediné postavy spjaté se severskými Vánocemi. Otce Vánoc doprovází i zvířecí pomocníci: myš GYLVE a sobi JULKLAPP a RAN, kteří se v tomto období take nezastaví. Ať už si vyberete skřítky, trpaslíky, myši, nebo soby, všichni představují hebké a měkkoučké společníky, kteří s vámi stráví celé sváteční období.

Festive Christmas reindeer and Christmas mouse

Těmito roztomilými a hebkými vánočními společníky skvěle podtrhnete radostnou vánoční atmosféru. Vybírat ale můžete i z řady jiných možností. Inspirujte se, jak svátečně vyzdobit vnitřní i venkovní prostory a otevřete svůj domov vánoční atmosféře.

Objevit více

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Přineste jaro do svého domova s novou kolekcí Nordic Mood

Oblíbené lampy naší nákupčí

Oblíbené lampy naší nákupčí

Vyberte si správnou komodu

Vyberte si správnou komodu

Jak si zařídit garsonku

Jak si zařídit garsonku