Slunečníky nabízejí více pohodlí při pobytu venku

Pro mnohé z nás je léto synonymem pobytu a relaxace na zahradě. Díky zahradnímu slunečníku nebo stínící plachtě pro vás bude pobyt na  venku ještě příjemnější. Slunečník a sluneční plachta neslouží jen jako úkryt před horkým poledním sluníčkem, ale také chrání zahradní nábytek před večerním mrholením a lehkým deštěm. Slunečníky z JYSKu jsou díky svému elegantnímu designu navíc pěkným doplňkem k vašemu zahradními nábytku. Nabízíme slunečníky ve světlých (písková, krémová) i tmavých barvách (olivová, šedá, černá i modrá) a různých velikostech. Většina slunečníků z JYSKu  se dá naklápet, můžete si je tedy pohodlně nastavovat podle aktuálního úhlu slunečních paprsků.

V naší nabídce najdete i podstavce v žulovém provedení.  Účelem podstavce je udržet slunečník ve stabilní poloze. 

Jaký slunečník si vybrat?

Existuje mnoho různých typů slunečníků. Vybírejte podle toho, zda máte velkou zahradu a terasu nebo malý balkon. Zvažte také, zda zvolit slunečník s ruční klikou, u kterého slunečník snadno zvedáte a spouštíte otáčením kliky, nebo slunečník se šňůrou, za kterou je potřeba manuálně tahat, což vyžaduje trochu více úsilí.

  • Závěsný slunečník – tento typ slunečníku je chytrý, protože jej lze umístit ze strany, aby nepřekážel. Poskytuje tak dostatek místa pro zahradní nábytek. Nezapomeňte si k němu pořídit těžký podstavec ke slunečníku.
  • Slunečník Market – neboli běžný slunečník. Výhodou našich JYSK modelů, že je lze využít jak na terase, tak i na pikniku nebo na pláži.
  • Balkonový slunečník – slunečník není potřeba jen na zahradě. Pokud máte balkon, je příjemné se moci schovat do stínu pod balkonový slunečník. Od běžného slunečníku se liší tím, že zabírá pouze polovinu místa, takže jej lze postavit ke zdi. V naší nabídce také najdete podstavec na balkonový slunečník.
  • Naklápěcí slunečník – když je slunce nízko, oceníte tento typ slunečníku, protože ho můžete naklonit a vytvořit stín přesně tam, kde potřebujete. Celý den tak budete sedět ve stínu.
  • Stolní slunečník – běžný slunečník, který lze umístit doprostřed zahradního stolu (hlavně pokud na terase nemáte moc místa). Hlavní je si pořídit stůl, který má uprostřed otvor, který je určen pro slunečník. V případě potřeby si můžete vybrat naklápěcí slunečník, díky kterému budete u stolu vždy ve stínu.
  • Sluneční plachta – sluneční plachta je dobrou alternativou slunečníku a lze ji použít na terase, na zahradě, na balkóně nebo třeba nad hracím koutkem pro vaše ratolesti. Skvěle chrání před slunečními paprsky a k jejímu upevnění je potřeba pouze zeď, okap nebo prkno. Snadno můžete také spojit několik slunečních plachet a dosáhnout tak větší plochy stínu.

Jak si vybrat podstavec k zahradnímu slunečníku?

Na trhu můžete najít mnoho variant podstavců k zahradním slunečníkům. Při výběru je potřeba brát v potaz především to, zda je podstavec dostatečně těžký, aby udžel slunečník ve stabilní poloze. Těžší podstavce pak často disponují kolečky pro snadnější manipulaci. Dále je potřeba brát v úvahu prostor, kam budete slunečník a tedy i jeho podstavec umisťovat. Pokud máte na balkoně méně prostoru, je vhodné zvážit, zda nevybrat slunečník i postavec polovičních rozměrů, který se bude hodit do menšího prostoru, nebo místo slunečníku nenainstalovat stínící plachtu.